Március 7-én a Baranya megyei plébániák tanácsosi testületének tagjai és a kistelepülési támogatásban részesülő lelkipásztori munkatársak, illetve egyes közösségvezetők számára tartottak továbbképzést a Magtárban.

A képzéssorozatot a Pécsi Egyházmegye Pasztorális Irodája szervezte, továbbra is az Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés jegyében.

Tavalytól ezen alkalmak témái a Katolikus Egyház Katekizmusából (KEK) vannak kiemelve. Az elmúlt három alkalommal a szentségekről volt szó: a szentségek teológiai tanítása, üzenete, kapcsolódási pontja a személyes és a közösségszolgálati élethez. A KEK utolsó nagy része az imádság, amely a tavaszi képzés fő témáját adta, támaszkodva a XVI. Benedek pápa alatt kiadott kompendiumra.

A délelőtt folyamán két nagy előadást hallhattak a jelenlévők. Nyúl Viktor pasztorális helynök az elsőben az imádságról beszélt. A keresztény imádság lényegét, fajtáit és módjait, formuláit mutatta be, amelyet aztán néhány történettel, szemponttal egészített ki.

A délelőtti szünet után, a második egységben konkrét gyakorlatokat vázolt fel. A szóbeli imádságot Szent II. János Pál pápa tanítása kapcsán értelmezte, míg az elmélkedő imádságot a lectio divina módszer tükrében magyarázta. A szemlélődő ima sem maradt el, amely Szent Ignác nevéhez fűződik.

kistelepüléses kiscsoportok Egyedi

„Fontos a közös imádság. Boldogasszony Imaközösség működik egyházmegyénkben, amelybe nagyon fontos, hogy minél többen bekapcsolódjunk. Minden lelkipásztori tevékenységnek, de a keresztény életnek is forrása az imádság, amely személyes kapcsolatot  jelent Isten és ember között. Ennek fontos mozzanata a Fiúi magatartás. Ahogy György érsek is tanítja, ezzel belekapcsolódunk az Atya és a Fiú kapcsolatába, Jézus nevében a Szentlélek által.” – fejtette ki.

A nap második része kiscsoportos beszélgetések formájában zajlott, ahol a feladatok mellett a megosztásoké, beszélgetéseké és a tanúságtételé volt a főszerep. Ez jó alkalomként szolgált arra, hogy a különböző vidékekről érkezők kapcsolatba kerüljenek és megismerjék egymást.

A képzési nap közös szentségimádással zárult a Ferences templomban. Itt az egyházmegye szándékáért is imádkoztak, új főpásztorért, a közösségekért és a Szentatyáért. A következő képzési alkalomra ősszel kerül sor.

„Jó volt megtapasztalni a közösséget, az egységet és a közös imádság adta szépséget.” – emelte ki a pasztorális helynök, aki két hét múlva, 21-én Szekszárdon a Tolna megyei plébániai tanácsosi testületi tagok és a kistelepülési lelkipásztori munkatársak számára tartja meg a hasonló módon felépített képzést.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 szeptember
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Közelgő események

Férfitalálkozó - Határaink:
Szekszárd -
2023. 09. 29. - 2023. 09. 29.
Apa-fia zarándoklat Máriagyűdre:
Pécs - Máriagyűd -
2023. 09. 30. - 2023. 09. 30.
Pári templombúcsú:
Pári -
2023. 10. 01. - 2023. 10. 01.
Férfitalálkozó - Határaink:
Paks -
2023. 10. 06. - 2023. 10. 06.
Papi zarándoklat Csíksomlyóra:
-
2023. 10. 09. - 2023. 10. 12.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség