A Pécsi Egyházmegye is csatlakozott a Nyuszibatyu programhoz, melynek célja, hogy a nélkülöző gyermekek számára gyűjtsön ajándékokat. Az adományokat március 12. és április 13. között várják a pécsi állatkertben.

A kezdeményezéshez idén második alkalommal csatlakozott egyházmegyénk, valamint a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász. A „nyuszibatyukat” a humanitárius szervezet fogja eljuttatni a nélkülöző családokhoz.

Az állatkertben tartott sajtótájékoztatón Siptár Dávid, a Pécsi Állatkert és Akvárium-terrárium ügyvezetője elmondta, fontosnak tartja, hogy a város leglátogatottabb intézményei összefogjanak egy jó cél érdekében. Ez jelen esetben a nagyböjti időszakban szervezett adománygyűjtés, amelynek központi helyszíne az állatkert, ugyanis a szervezők itt gyűjtik a megunt, de még jó állapotú vagy új játékokat, gyermekruhákat, mesekönyveket. Az ügyvezető ezúton is kifejezte köszönetét a Janus Pannonius Múzeumnak, a Karitásznak, valamint a Pécsi Egyházmegyének, hogy támogatják a programot.

Sík László Lajos önkormányzati képviselő szintén fontosnak tartja, hogy az intézmények megtalálják a módot arra, hogy segíthessenek a nélkülöző embereken, majd egy személyes példával élt. A képviselő úr elmesélte, hogy családjával közösen állított össze egy csomagot az adománygyűjtésre, melyhez az unokája is boldogan hozta a saját holmiját, hogy ezzel segítsen.nyuszibatyu 13

A sajtótájékoztatón Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója is felszólalt, hangsúlyozta, hogy húsvétkor a pécsi Kertvárosban, Királyegyházán és Vörösmarton osztják majd szét az állatkertben leadott „nyuszibatyukat” a nélkülöző családok között. Kiemelte azt is, hogy adományozók köszönőkártyát kapnak, illetve 20%-os kedvezménnyel vásárolhat belépőjegyet a Pécsi Állatkertben, a pécsi Janus Pannonius Múzeum kiállítótereiben és a Pécsi Püspökség turisztikai helyszínein.

A jótékony kampányról tartott sajtótájékoztatón Nyúl Viktor pasztorális helynök a segítségnyújtás fontosságát hangsúlyozta. „A katolikus egyház karitatív tevékenységének középpontjában az ember áll, a fogantatásától egészen a haláláig – az ember, akiben felfedezzük Jézus Krisztust, aki ezt mondta: »Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok.« (Mt 25,35-36) Kötelességünk segíteni, különösen az elesetteknek és a társadalmi perifériára szorult embereknek. Ez a program is arra hív, hogy ajándékozzunk abból, amink van” – magyarázta a pasztorális helynök, majd hozzátette, mindezzel a reményt erősítjük.

„Egyházmegyénk éves mottója: »Jó reménységet ajándékozott nekünk az Isten. « (2Tessz 2,16) Ez a remény abból fakad, amit húsvétkor ünneplünk, hogy Jézus Krisztus meghalt éltünk a kereszten és feltámadt, örök életet adott, ez a jó hír pedig mindenkinek szól.”

Fotó: VN

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.