A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász és a dm Magyarország fél évre elegendő pelenka adománnyal támogatja az egyházmegyében élő nélkülöző kisgyermekeseket. A szeretetszolgálat és a drogéria 60 családon segített.

Március 12-én szülők és kisgyermekek érkeztek a Magtár Látogatóközpontba az Együtt a babákért adomány átadó ünnepségre, ahol a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola is jelen voltak. Az eseményt a Katolikus Karitász és a dm Magyarország szervezte, hogy így jelképesen adja át a pelenka adományokat a családok részére. Az Együtt a babákért program célja a nélkülöző kisgyermekes családok támogatása, ennek köszönhetően 260 család kap fél évre elengedő pelenkát Magyarországon, ebből 60  a Pécsi Egyházmegye valamely településén él.

Az ünnepségen Nyúl Viktor pasztorális helynök hangsúlyozta a segítségnyújtás fontosságát. A jótékonysági kezdeményezéshez kapcsolódóan pedig megjegyezte, az egyház szeretetszolgálatának, a Karitásznak a középpontjában az ember áll a maga teljességében. 

„Jézus Krisztus így mondta: »amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.« (vő.Mt25,40)

Ezt teljesítjük, amikor a szeretetszolgálatot gyakoroljuk és éljük. Ezért legyünk mi magunk a remény jelei, akik nemet mondanak a közönyre, de igent az osztozásra, a szolidaritásra és a testvériség gesztusaira” – mondta a pasztorális helynök.

Besenczi Zsolt igazgató kihangsúlyozta, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitásznak több olyan programja van, amellyel a családokat támogatja. Azonban a legfontosabb a személyes odafordulás. „A szeretetszolgálat munkáját jelenleg közel 10.000 önkéntes segíti országszerte 800 településen, ennek köszönhető, hogy a Karitász eljuthat azokhoz a családokhoz, ahol valóban szükség van a segítéségre. Nagy öröm számunkra, hogy ebben a dm Magyarország is támogat és 2011 óta együtt tehetünk a babákért” – mondta az igazgató, majd a drogériai vállalat képviselője, Siptár Enikő arról beszélt, hogy cégük 8 millió forint összegben biztosít pelenkát, hiszen ennek a beszerzése sok családban gondot jelent. Ezt követően Nagy István, az Esztergár Lajos Család- és Gyerekjóléti Szolgálat és Központ igazgatója elmondta, örül, hogy a Karitász és a családsegítő sikeres együttműködésének eredménye, hogy valóban oda jutnak el az adományok, ahol szükség van rájuk. 

A köszöntők végéhez érve a pasztorális helynök közös imádságot vezetett a családokért és azokért az emberekért, akik nehézségekkel küzdenek a világ számos pontján. Végül a Pécsi Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola diákjainak előadása zárta a csütörtöki rendezvényt. A mondókák és a dalok mindenki arcára mosolyt csaltak ezen a szép csütörtök délelőttön – beleértve azokat a jelenlévő édesanyákat, akik az Együtt a babákért programnak köszönhetően fél évig pelenka adományban részesülnek.

Fotók: VN

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 május
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Egyházmegyei Teremtésvédelmi Nap:
-
2021. 05. 08. - 2021. 05. 08.
ONLINE - Egyházmegyei gyalogos zarándoklat:
Pécs-Máriagyűd -
2021. 05. 08. - 2021. 05. 08.
ELMARAD - Sérültek búcsúja:
Máriagyűd -
2021. 05. 14. - 2021. 05. 14.
ELMARAD - Pedagógusnap:
Pécs -
2021. 05. 15. -
Papi Szenátus, Gazdasági Tanács:
Püspökség -
2021. 05. 19. - 2021. 05. 19.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség