Május 6-án 50. alkalommal gyűlt össze online-rózsafüzér imádságra a Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Általános Iskola 3. osztálya. A gyerekek az egyes tizedeket önállóan vezetik előzetes vállalások, beosztás alapján.

„Mert csak én tudom, mi a tervem veletek – így szól az Úr -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek.

Ha segítségül hívtok, és állhatatosan imádkoztok hozzám, akkor meghallgatlak benneteket.”  Jer, 29,11-12.

Isten az Ő terveihez a mi közreműködésünket kéri.  Imádkozni annyit jelent, mint részt venni abban, amit Isten cselekedni akar.

A világjárvány miatt kialakult helyzet új, eddig szokatlan kihívás elé állított mindenkit. A Tamási Katolikus általános Iskola 3. osztálya maximálisan igyekszik kihasználni a helyzet adta lehetőségeket és a tanulás mellett az imádságra is fordítanak időt a járvány kezdete óta minden nap.

Mióta az iskolák bezárásra kerültek, minden este együtt imádkozzák a rózsafüzért, Mária, égi édesanyánk közbenjárását kérve életükre. A napi ima- alkalmakba szívesen kapcsolódnak be a Katolikus Közösség tagjai is.

Ez keretet ad a keresztény élet napjainak és reményt sugároz a nehéz napok terheinek viselésében. A világegyház vérkeringésében, jelenlegi aktuális helyzetében fogalmazódnak meg gondolataik. Estéről estére várva várják a találkozást egymással és az Úrral.

A közös imádság fontos a gyermekek lelki fejlődésében. Megnyugvást, feltöltődést jelent, örömmel tölti el őket. Megvallják hitüket, kifejezik szeretetüket, reménnyel tölti el szívüket a nehézségek, járvány idején. Gyermekként szólítják meg Máriát, Istent. Testvérként vannak jelen, összefűzi őket ez az ima-alkalom és az Úrhoz kapcsolja őket.

A családi életben is fontossá válik a gyerekek öröme, lelkesedése folytán. Jutalmuk a szeretet növekedése, a kitartás, türelem, a hétköznapok terheinek közös viselése.

A gyermekek, szüleik, pedagógusaik online csatornán együtt részesültek húsvét előtt Ferenc pápa Urbi et Orbi áldásában, valamint a nagyböjtben együtt „járták” (online) az osztály keresztútját.

„Mária áldott rózsafüzére édes lánc, mely Istenhez kapcsol minket.” (Szent II. János Pál)

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 június
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 18. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -
Igazgatói értekezlet:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 24. -
Lectio Divina Eucharistica - online:
Pécs -
2021. 06. 24. - 2021. 06. 24.
PEM Kórustalálkozó:
-
2021. 06. 29. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség