Május 6-án 50. alkalommal gyűlt össze online-rózsafüzér imádságra a Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Általános Iskola 3. osztálya. A gyerekek az egyes tizedeket önállóan vezetik előzetes vállalások, beosztás alapján.

„Mert csak én tudom, mi a tervem veletek – így szól az Úr -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek.

Ha segítségül hívtok, és állhatatosan imádkoztok hozzám, akkor meghallgatlak benneteket.”  Jer, 29,11-12.

Isten az Ő terveihez a mi közreműködésünket kéri.  Imádkozni annyit jelent, mint részt venni abban, amit Isten cselekedni akar.

A világjárvány miatt kialakult helyzet új, eddig szokatlan kihívás elé állított mindenkit. A Tamási Katolikus általános Iskola 3. osztálya maximálisan igyekszik kihasználni a helyzet adta lehetőségeket és a tanulás mellett az imádságra is fordítanak időt a járvány kezdete óta minden nap.

Mióta az iskolák bezárásra kerültek, minden este együtt imádkozzák a rózsafüzért, Mária, égi édesanyánk közbenjárását kérve életükre. A napi ima- alkalmakba szívesen kapcsolódnak be a Katolikus Közösség tagjai is.

Ez keretet ad a keresztény élet napjainak és reményt sugároz a nehéz napok terheinek viselésében. A világegyház vérkeringésében, jelenlegi aktuális helyzetében fogalmazódnak meg gondolataik. Estéről estére várva várják a találkozást egymással és az Úrral.

A közös imádság fontos a gyermekek lelki fejlődésében. Megnyugvást, feltöltődést jelent, örömmel tölti el őket. Megvallják hitüket, kifejezik szeretetüket, reménnyel tölti el szívüket a nehézségek, járvány idején. Gyermekként szólítják meg Máriát, Istent. Testvérként vannak jelen, összefűzi őket ez az ima-alkalom és az Úrhoz kapcsolja őket.

A családi életben is fontossá válik a gyerekek öröme, lelkesedése folytán. Jutalmuk a szeretet növekedése, a kitartás, türelem, a hétköznapok terheinek közös viselése.

A gyermekek, szüleik, pedagógusaik online csatornán együtt részesültek húsvét előtt Ferenc pápa Urbi et Orbi áldásában, valamint a nagyböjtben együtt „járták” (online) az osztály keresztútját.

„Mária áldott rózsafüzére édes lánc, mely Istenhez kapcsol minket.” (Szent II. János Pál)

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 október
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:

2020. 10. 20. - 2020. 10. 31.
Földünkért Világnap (Caring for the Earth):

2020. 10. 21. - 2020. 10. 21.
Igazgatói továbbképzés-közoktatás:
Mohács
2020. 10. 21. - 2020. 10. 21.
ELMARAD - Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs
2020. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 10. 25. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi