Lezárult a 2019-2020-as tanév internetes böngészős hittanversenye, amelynek célja volt, hogy a versenyzők megismerkedjenek az online katolikus forrásokkal, kiegészítsék a hittanórán tanult ismereteiket, és gyakorlatot szerezzenek az internetes böngészők biztonságos használatában.

Az idei tanévben is két kategóriában versenyeztek egymással a tanulók: 5-6., valamint 7-8. osztályban. A verseny teljes ideje alatt összesen kb. háromszázan jelentkeztek az egész Kárpát-medence területéről és közülük kétszázan kitartottak egészen az utolsó, negyedik fordulóig.

A gyerekek minden forduló alkalmával email-en kapták meg és küldték vissza megadott időre a feladatsorokat, melyekben többek között játékos és gondolatébresztő rejtvényeket, utánajárásra, kreatív alkotásra és személyes tanúságtételre ösztönző feladatokat oldottak meg.

A legtöbb versenyfeladatot a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való készület ihletett, az egyes fordulók pedig a következő témák mentén épültek fel:

1. forduló: Eucharisztia és küldetés, misszió

2. forduló: Oltáriszentség, szentmise, karácsonyi ünnepkör

3. forduló: Csodák, eucharisztikus csodák

4. forduló: Eucharisztia és tanúságtétel

A járványhelyzet miatt a verseny lezárására tervezett ünnepélyes díjátadó sajnos elmaradt, de eredménytől függetlenül mindenki, aki akár csak egy fordulót is teljesített, névre szóló oklevelet kapott, a dobogós helyezetteknek pedig tárgyi ajándékokat postáztunk.

A gyerekek kreatív munkáiból néhány összeállítás is készült, a Misevloghoz kapcsolódó írásaikat eljuttattuk a videósorozat szerzőjének, Dr. Fábry Kornél atyának, aki személyes levélben bátorította a versenyzőket további küldetésükben.

Dr. Fábry Kornél atya levele megtekinthető itt.

Karácsony előtt a versenyzők a „Jézustól kapott” születésnapi meghívóra írt, sokszor igen mély és érett gondolatokat tartalmazó válaszleveleiket egy interaktív „levelesládában”összegyűjtve minden tanuló megkapta a verseny végén. JÉZUS LEVELESLÁDÁJÁBAN lévő üzeneteket egy cikksorozat által tesszük közzé az elkövetkező napokban.

Virtuális dobogónkra a következő tanulók álltak fel:

5.-6. évfolyam korcsoportjában

Kiemelt 1. helyezett: Istvánovics Tamás Ákos (Pécsi Belvárosi Ált.Isk., felkészítője Csigi Tamás)

1. helyezett: Fazekas Ákos (Pál Apostol Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Budapest, felk. Fekete Zsuzsanna)

1. helyezett: Szili Blanka Teréz (Szentlőrinci Általános Iskola Bicsérdi Általános Iskola Tagintézménye, felk. Bertalan Erika)

1. helyezett: Szolánszky Bernadett (Szent László Plébánia, Hajdúszoboszló, felk. Sándorné Erőss Hajnal)

1. helyezett: Ungvári Péter (Szent Orsolya Iskolaközpont, Dombóvár, felk. dr. Sitkeiné Kardos Boglárka)

2. helyezett: Gombás Dávid (Szent Anna Katolikus Általános Iskola, Szany, felk. Takács Annamária)

3. helyezett: Fekete Bernadett (Svetits Katolikus Általános Iskola, Debrecen, felk. Feketéné Nagy Magdolna)

3. helyezett: Háblicsek Gréta (Szent Orsolya Iskolaközpont, Dombóvár, felk. dr. Sitkeiné Kardos Boglárka)

3. helyezett: Pénzes Bíborka (Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, Románia, felk. Pénzes J. Szabolcs)

7.-8. évfolyam korcsoportjában:

Kiemelt 1. helyezett: Čerňanská Tímea (Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony, Szlovákia, felk. Molnár Tamás)

1. helyezett: Dán Renáta (Huszti 1 sz. Általános Iskola, Kárpátalja, Ukrajna, felk. Dán Marianna)

1. helyezett: Trupp Virág (Szent Orsolya Iskolaközpont, Dombóvár, felk. dr. Sitkeiné Kardos Boglárka)

1. helyezett: Varga Tivadar (Huszti 2. sz. Általános Iskola, Kárpátalja, Ukrajna, felk. Dán Marianna)

2. helyezett: Borisz Tímea (Huszti 2. sz. Általános Iskola, Kárpátalja, Ukrajna, felk. Dán Marianna)

2. helyezett: Zbiskó Eszter (Szent Gellért Katolikus Ált.Isk. és Gimn., Budapest, felk. Gertheis Zita)

3. helyezett: Dán Krisztián (Huszti 1 sz. Általános Iskola, Kárpátalja, Ukrajna, felk. Dán Marianna)

3. helyezett: Szilágyi Barnabás (Padányi Katolikus Iskola, Veszprém, felk. Berkes Angéla)

Szívből gratulálunk minden helyezettnek, résztvevőnek és felkészítőnek!

A versenyzők és felkészítőik visszajelzéseit itt lehet elérni.

Fotó: pixabay