Évközi idő tizenegyedik hetének csütörtöki napján, reggel 7.00 órakor Máger Róbert irodaigazgató atya mutatott be szentmisét a Belvárosi templomban.

„Ahány ember annyiféle imádság létezik. Az imádsághoz való hozzáállásunk tükrözi, hogy kik vagyunk, mit tartunk fontosnak az életben, mit gondolunk Istenről és embertársainkról, mert az ember úgy imádkozik, ahogy él és úgy él, ahogy imádkozik” – ezzel a gondolattal kezdte Máger Róbert atya a csütörtök reggeli szentmisén a homíliát, majd hozzátette: Egyházunk tanítása szerint az imádság a lélek fölemelése Istenhez, aki elébe siet az embernek.

„Az imádság nem a mi művünk, hanem a Szentlélek ajándéka, hiszen így Istenhez fordulhatunk.”

Az irodaigazgató-helyettes atya hangsúlyozta, a keresztény imádságnak sok fajtája van, ezt követően valamennyit részletezett. „Az áldás nem más, mint válasz Isten ajándékaira, áldjuk a mindenható Istent, aki elhalmoz mindenféle jóval. A kérő imádság lehet bocsánatkérés vagy összes szükségleteink kérése, de mindenképp alázatos kérésnek kell lennie annak tudatában, hogy Isten mindig a legjobbat adja. A közbenjáró ima hasonlóvá tesz minket Jézushoz, aki az Atyánál közbenjár értünk, de különösen a bűnösökért. A hálaadó ima, amikor valamiért hált adunk, mert az ember szüntelen feladata, hogy köszönetet mondjon az Istennek minden nap. A nap minden perce alkalmas, hogy hálát adjunk! Végül a dicséret az, ami a legközvetlenebb módon ismeri el Istent, dicsőítjük és magasztaljuk Őt, mert van!”

Máger atya utalt a mai evangéliumi szakaszra (Mt 6,7-15), felidézte az eseményt, amikor Jézus a hegyi beszédben tanítja az övéit - és így minket is – imádkozni. „Amikor megtanít a Miatyánkra, akkor nem egy ismétlendő imádságformát akar adni, hanem megmutatja, hogyan imádkozzunk, milyen legyen minden imádságunk” – mondta. Mindig azzal a bizonyossággal fordulhatunk Istenhez, hogy meghallgat, mégis sokszor a gyermeki bizalom próbája elé kerülünk, és azt érezzük, mintha imádságunk nem találna meghallgatásra, ezért ilyenkor fel kell tenni a kérdést: valóban Atyaként tekintünk Istenre, olyan valakire, aki a legjobbat akarja nekünk?

Végül az atya emlékeztetett, hogy Isten tudja, mire van szükségünk, mi az, ami a javunkra válik, amivel Ő meg akar ajándékozni minket. „Legyünk nyitottak, kérjünk, hogy jöjjön el Isten országa, legyen meg az akarta életünk minden pillanatában, minden cselekedetében!”

Mt 6,7-15

7Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt hiszik, hogy ha ömlik belőlük a szó, nyomban meghallgatásra találnak! 8Ne utánozzátok hát őket! Tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt még kérnétek. 9Ti így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a neved, 10jöjjön el az országod, legyen meg az akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. 11Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, 12s bocsásd meg a vétkeinket, amint mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek. 13És ne vigy minket kísértésbe, hanem szabadíts meg a gonosztól. 14Ha megbocsátjátok az embereknek, amit vétettek ellenetek, mennyei Atyátok is megbocsát nektek. 15De ha nem bocsáttok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg bűneiteket.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/3:
-
2024. 05. 08. - 2024. 05. 08.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség