Évközi idő tizenharmadik hetének keddi napján, a római Egyház első vértanúinak emléknapján, reggel 7.00 órakor Máger Róbert irodaigazgató atya mutatott be szentmisét a Pécsi Székesegyházban.

A szentmise kezdetekor Máger Róbert atya elmondta, Egyházunk Szent Péter és Szent Pál ünnepe után a mai napon a római Egyház első vértanúira emlékezik, hiszen ők a két főapostol mellett elsőként adták életüket hitükért, tanúságot téve az Üdvözítőről. Később a homíliában hangsúlyozta mi mindenről vagyunk képes megfeledkezni. „Amikor az embernek jól megy a sora, hajlamos elfelejteni, hogyan jutott oda, ahol most van, hogy mindent köszönhet másoknak és az Úr Istennek, hiszen végső soron mindent Istennek köszönhetünk. (…) Sokszor olyanok vagyunk, mint a választott nép.”

Az atya felidézte, hogy a mai olvasmányban (Ám 3,1-8;4,11-12) a próféta arra emlékezteti népet, hogy  tegyen tanúságot az Egy Istenről. „Isten akaratát nem tarthatja fel semmi! Amikor Ő feltárja magát, a Szentháromságot, a végtelen szeretetét, megtapasztaljuk, hogy bennünket is kiválasztott, hogy befogadjuk az Igéjét és tanúságtevők legyünk. A keresztség által mi is a választott nép tagjai vagyunk. Ez pedig arra szólít bennünket, hogy nap mint nap fogadjuk be az Ő Igéjét, amely nincs alávetve emberi korlátoknak, és amely azért érkezik a földre, hogy termékennyé tegye, azért érkezik a mi szívünkbe is, hogy gyümölcsöt hozzon” – mondta, ezt követően hozzátette,  Isten Igéjének nem lehet ellenállni, mert az olyan erő, amely képes csodákat tenni, amely túlmegy a lehetetlen határain. Az Ige napról napra ki akar emelni a kishitűségből és reménytelenségből, amely gyakran korlátozza a szeretetet és bizalmat, valamint ezek megélést.

„Amikor hallgatjuk Isten szavát, amikor általa akarunk élni, akkor ugyanazt az erőt tapasztaljuk meg, amit az apostolok is, amikor Jézus lecsillapította a háborgó tengert: >> Aztán fölkelt, parancsolt a szélvésznek és a víznek, s nagy nyugalom támadt.<< (Mt 8,26) Mi is erre vágyunk az élet háborgása közepette, de nem hisszük el, hogy Isten képes minket megajándékozni a lélek nyugalmával és elfelejtjük, hogy Ő ezt már megtette.”

Végül Máger Róbert atya elmondta, minden nap egy alkalom arra, hogy találkozzunk Istennel és megtapasztaljuk azt a nyugalmat, amire lelkünk vágyakozik.

Mt 8,23-27

Bárkába szállt, s tanítványai követték. Egyszerre csak nagy vihar támadt a tavon, úgyhogy a hullámok elborították a bárkát. Ő azonban aludt. Odamentek hozzá, fölkeltették és kérték: „Uram, ments meg minket, elveszünk!” Jézus ezt mondta nekik: „Mit féltek, kishitűek?” Aztán fölkelt, parancsolt a szélvésznek és a víznek, s nagy nyugalom támadt. Az emberek csodálkozva kérdezgették: „Ki lehet ez, hogy még a szélvész és a víz is engedelmeskedik neki?”

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.
Szent István király ünnepe - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 20. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség