A heti rendszerességgel jelentkező „Örömhírre hangolva” videósorozat az adott vasárnapi evangéliumi szakaszon való elmélkedést kívánja elmélyíteni, emellett arra buzdít, hogy olvassuk a Szentírást és cselekedjük meg az Igét!

Az evangéliumi szakaszon való elmélkedés Nyúl Viktor pasztorális helynök vezetésével ezennel arra ösztönöz, hogy kövessük Jézust és Ő legyen a mi kincsünk, a mi gyöngyszemünk!

Dicsértessék a Jézus Krisztus!

Szeretettel köszöntök mindenkit!

Az évközi tizenhetedik vasárnap evangéliumi részletét Máté evangéliumának tizenharmadik fejezetéből olvassuk (Mt 13,44-52). Jézus a Mennyek országáról tanít bennünket példabeszédek formájában. Egyrészt arról az emberről beszél, aki talált egy kincset, és ez átalakította az életét (vö. Mt 13,44); másrészt a kereskedőről, aki egy értékes igazgyöngyöt keresett, és miután megtalálta, eladta mindenét, hogy az övé legyen (vö. Mt 13,45-46).

Mit jelent a kincs? Mit jelképez az igazgyöngy? Szent II. János Pál pápa egy alkalommal így fogalmazott: az Eucharisztia, vagyis az Oltáriszentség nem „egy” kincs az Egyház kincsestárában. Az Eucharisztia, vagyis az Úr Jézus „a” kincsünk, az egyetlen kincsünk. Jelképesen fogalmazva, Jézus Krisztus az a kincs, aki betölti az életünket, aki igazán gazdaggá, széppé, boldoggá tesz. Érte érdemes mindent odaadni, mindent hátrahagyni, hogy követhessük Őt. Ezt látjuk az első apostolok életében is. Péter apostol és társai mindenüket otthagyják, hogy kövessék Jézust.

XVI. Benedek pápa így fogalmaz: a keresztény élet kezdetén találkozás van, személyes találkozás az élő Jézus Krisztussal. Ő a mi barátunk. Fontos, hogy ápoljuk ezt a barátságot - erre hívja fel a figyelmünket Ferenc pápa is.

Jézus legyen számunkra a kincs, az igazgyöngy, akivel a barátságunkat ápolni kívánjuk, illetve, akit követni szeretnénk nap, mint nap az imádság, a Szentírás olvasása, a szentáldozás, a más emberekben való Jézuskeresés, mások szolgálata által. Így tudjuk Jézussal a barátságunkat mélyíteni. Ő azt kéri tőlünk, hogy ne olyan kincseket keressünk, amelyeket a moly és a rozsda megrág vagy a tolvaj elvisz. Kövessük Jézust! Ő legyen a mi kincsünk, a mi gyöngyszemünk! Ápoljuk a vele való barátságot, és megtapasztaljuk, hogy Jézus az, aki mindannyiunkat boldoggá tesz, aki életünket gazdaggá teszi.

Tartsunk egy kis csendet, adjunk hálát az Úrnak és bízzuk rá életünket a mi kincsünkre, vagyis Jézus Krisztusra.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 október
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:

2020. 10. 27. - 2020. 10. 31.
PEM Katekumenátus képzés:
Pécs, Magtár
2020. 10. 27. - 2020. 10. 28.
Szabadegyetem a NEK jegyében:
Magtár Látogatóközpont
2020. 10. 28. -
Takarékossági Világnap:

2020. 10. 30. - 2020. 10. 30.
Mindenszentek-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 11. 01. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi