A heti rendszerességgel jelentkező „Örömhírre hangolva” videósorozat az adott vasárnapi evangéliumi szakaszon való elmélkedést kívánja elmélyíteni, emellett arra buzdít, hogy olvassuk a Szentírást és cselekedjük meg az Igét!

Nyúl Viktor pasztorális helynök atya az évközi huszadik vasárnap evangéliumi szakaszán elmélkedve arra hív, hogy hittel, állhatatosan, kitartóan kérjünk és imádkozzunk, valamint boruljunk le az Úr előtt - egyedül csak előtte!

"Dicsértessék a Jézus Krisztus!
Szeretettel köszöntök mindenkit!

Az évközi huszadik vasárnap evangéliumi részletét Máté evangéliumának tizenötödik fejezetében találjuk (Mt 15,21-28). Jézus találkozik egy kánaáni asszonnyal és ez a találkozás átalakítja az asszony életét. A találkozás végén Jézus azt mondja:

„Asszony, nagy a hited. Legyen hát akaratod szerint.” (Mt 15,28)

Majd Jézus meggyógyítja ennek az asszonynak a beteg gyermekét. (vö. Mt 15,28) De miben mutatkozik meg a pogány asszony nagy hite?  Először is abban, amint a következőt mondja:

„Könyörülj rajtam, Uram, Dávidnak fia!” (Mt 15,22)

Tehát elismeri és megvallja mindenki előtt bátran, hogy Jézus a messiás, a megváltó, hogy neki van hatalma a gonosz lélek fölött, a betegség fölött. Ez az asszony megvallja, hogy Jézus a megváltó, a messiás! Továbbá nagy hite abban is megmutatkozik, hogy állhatatosan, kitartóan könyörög, nem tántorítja vissza az apostolok ellenkezése, akik inkább azt szeretnék, hogy hagyja abba, de ő Jézussal párbeszédbe lép gyermeke érdekében. Végül, nagy hite abban is megmutatkozik, hogy leborul Jézus előtt, a leborulás pedig a hódolatnak, az imádatnak a jele. Az asszony kitartóan kér, megvallja, hogy Jézus a messiás, és leborul az Úr előtt. Ebben mutatkozik meg a hite, és bennünket is arra hív, hogy mi is merjük megvallani mindenki előtt: hiszünk Jézus Krisztusban, hisszük, hogy Ő Isten Fia, a megváltónk. Valamint arra bátorít, hogy mi is hittel, állhatatosan, kitartóan kérjünk és imádkozzunk – ahogy Ferenc pápa is biztat. Merjünk leborulni az Úr előtt, és egyedül előtte boruljunk le, egyedül Istent imádjuk! Stella Leontin atya fogalmazta meg: aki nem borul le Isten előtt, az előbb-utóbb kiborul. Mi is boruljunk le Isten előtt, egyedül Őt imádjuk, bízzuk rá magunkat, hagyatkozzunk rá és megtapasztaljuk, hogy Jézus bennünket is meggyógyít, megerősít.

Tartsunk egy kis csendet és szemléljük a kánaáni asszonyt, aki Jézushoz vezet bennünket!

21Onnét továbbmenve, Jézus Tírusz és Szidón vidékére vonult vissza. 22Ott a környékről közeledett egy kánaáni asszony és hangosan kérte: „Könyörülj rajtam, Uram, Dávidnak fia! A lányomat kegyetlenül gyötri az ördög.” 23De ő szóra sem méltatta. Erre odamentek hozzá tanítványai és kérték: „Teljesítsd kérését, hisz kiabál utánunk.” 24Ezt felelte: „Küldetésem csak Izrael házának elveszett juhaihoz szól.” 25Ám az asszony odajött, és e szavakkal borult le előtte: „Uram, segíts rajtam!” 26De visszautasította: „Nem helyes elvenni a gyerekektől a kenyeret, s odadobni a kiskutyáknak.” 27Az asszony ellentmondott: „Igen, Uram, de a kiskutyák is esznek a maradékból, amely lekerül uruk asztaláról.” 28Erre így szólt Jézus: „Asszony, nagy a hited. Legyen hát akaratod szerint.” Még abban az órában meggyógyult a leánya. (Mt 15,21-28)

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 október
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:

2020. 10. 24. - 2020. 10. 31.
ELMARAD - Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs
2020. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 10. 25. -
Katekéták képzése:
Pécs, Magtár
2020. 10. 27. - 2020. 10. 27.
PEM Katekumenátus képzés:
Pécs, Magtár
2020. 10. 27. - 2020. 10. 28.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi