A Pécsi Egyházmegye immár szokásosan, idén is megrendezte augusztus 10-13. közt Máriagyűdön a Domus Mariae-ben (a volt Ferences rendházban) a Lectio Divina lelkigyakorlatát, mely az imádságos olvasás módszerét használja a Szentírás szövegeinek mélyebb megértésére.

Tapasztalataikat a résztvevők osztják meg.

Az idei alkalmon ismét számos résztvevő gyűlt össze, akik közösen tanulmányozták a lelkigyakorlatra kiválasztott bibliai részletet: az Apostolok cselekedeteit. A résztvevőkre mély benyomást tett ez a pár nap, a „lectio” (egy-egy szakasz felolvasása) és Nyúl Viktor pasztorális helynök atya elmélkedései az adott szakasszal kapcsolatban, valamint az utána magányosan végzett „silentium”-ok (csend), lehetővé tették mindenki számára az evangéliumi epizódok teljes átélését. A jelenlévők közösen végezték a három imaórát, a reggeli és esti dicséretet, illetve a napközi imaórát is. Amikor koraestére a nyári meleg végre enyhült, a Rózsafüzér sétány bejárásával mondtak közösen rózsafüzért, ez utóbbi eltért a hagyományostól, hiszen az Apostolok cselekedetei adott napon olvasott szakaszai kerültek újbóli felolvasásra egy-egy tized végén. A lelkigyakorlat résztvevői elmondása alapján jó volt látni, ahogy mindenki figyel egymásra, hogy az esti szürkületben is mindenki épségben érjen le a sétány lépcsőin.

LD lelkigyakorlat 3

Minden eltelt nap a közös tapasztalatok, érzések, tanúságtételek megosztásával zárult.

Egyik résztvevő tanúságtétele is érzékelteti az élményeket:

„A lelkigyakorlaton nagy élmény volt megélni a közös imák által azt a keresztény egységet, amit – úgy képzelem – az apostolok is megélhettek. Nagy felismerést kaptam arra nézve, hogy Isten „Atyáink Istene”, Ő állandó és örök, generációkról generációkra.”

Egy másik lelkigyakorlatozó pedig így látta az elmúlt napok eseményeit:

„A lelkigyakorlat, a bibliamagyarázat, Isten igéjének megértését erősíti. Nyúl Viktor atya nagy tudásával, lendületességével és a Szentlélek erejével, a Biblia megértését, illetve lelki békét adott nekünk.”

LD lelkigyakorlat 5 A lelkigyakorlatot követően mindenki egy kis kinccsel a szívében mehetett haza. Végezetül álljon itt egy mondat, amely a többi sok közül, engem a legjobban megfogott: „Életünk által váljunk Jézus Krisztus tanításának tanúivá!”

Fotó, tapasztalatmegosztás: Asztalos Lívia

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 november
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Tematikus roráté-szentmisék a Pécsi Székesegyházban:
Pécsi Székesegyház -
2020. 11. 30. - 2020. 12. 05.
A Békéért Bebörtönzöttek Nemzetközi Napja:
-
2020. 12. 01. - 2020. 12. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 03. -
Tematikus roráté-szentmisék a Pécsi Székesegyházban:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 07. - 2020. 12. 13.
Szeplőtelen Fogantatás-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 08. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi