A Filharmónia Magyarország a Pécsi Egyházmegye társszervezésében idén is megrendezi hagyományos őszi klasszikus zenei fesztiválját Pécsett.

A Zeneszüret Fesztivál legfontosabb hivatása idén is kimozdítani a koncerttermek falai közül a zenét, közel hozni azt az emberekhez és falakat átlépve az utcákon, tereken hallattatni a dallamokat.

Szeptember 10-13. között a hangversenyek mellett kiállítás, filmklub, családi nap, gyerekprogramok és váratlan, különleges helyszíneken megszólaló térzenék, valamint villámperformanszok színesítik majd a pécsi mindennapokat.  Az idei fesztivál az elmúlt évtized hangulatát, emlékeit hozza el a kultúra fővárosába. Éljük át újra a legjobb pillanatokat, ünnepeljük együtt csodálatos programokkal ezt az évfordulót!

A Zeneszüret Fesztivál 10. születésnapja alkalmából egy kiállítással és villámperformanszokkal veszi kezdetét az idei programsorozat. Az előző 10 évet felelevenítő fotókiállítás már megtekinthető a Széchenyi téren, míg a nyitóeseményre szeptember 10-én este 19.00 órakor kerül sor, amikor a Cotton Club Singers, a fúvósokkal kiegészült Cotton Club Band és a Mendelssohn Kamarazenekar fantasztikus koncertjét hallhatja a közönség. Ez alkalommal az elmúlt 15 év legnagyobb slágerei csendülnek fel klasszikus dallamokkal fűszerezve a Dóm téren.

A Zeneszüreten résztvevők találkozhatnak a Szegedi Szimfonikus Zenekarral és Kovács László karmesterrel is. A fesztivál második napján világhírű filmzenék közkedvelt dallamai várják a közönséget. Szeptember 11-én nem csak a koncertnek lehetnek részesei, a legváratlanabb helyzetekben, de az arra járók a város bármely pontján találkozhatnak Tér-zene produkcióval, míg a Bazárban megtekinthetik a Kóristák című filmet.

Pécs klasszikus zenei fesztiválján fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei is. Szeptember 12-én Bizet Carmen című darabját varázsolják a Kodály Központba. Emellett a pénteki naphoz hasonlóan szombaton is filmklub, illetve villámperformanszok várják az érdeklődőket, utóbbi a megyeszékhely legszebb terein, parkjaiban. Este 22.00 órakor Kéméndi Tamás és Györfi Anna koncertjén a francia sanzonok egyedi hangulata elevenedik meg a Nappaliban.

Szeptember 13-án egész napos családi program várja a gyerekeket és felnőtteket egyaránt, amelynek során Ringató és Desszert koncert is hallható lesz a Pécsi Dómnál. Este pedig egy különleges zenei élmény várja a résztvevőket a fesztiválzáró koncertjén a Bazilikában, ez alkalommal Somogyi-Tóth Dániel orgonaművész és a Kodály Filharmónia Debrecen rézfúvós együttese előadásában csendülnek fel csodálatos dallamok.

A szabadtéri koncertekre és a Carmenre a belépés díjtalan! A járványhelyzet miatti szabályozások szerint a rendezvényen regisztrációs jeggyel lehet részt venni. Ingyenes regisztrációs jegyet váltani a jegymester.hu oldalon vagy a Kodály Központ jegypénztárában lehet. A Bazilikában és a Magtárban megrendezésre kerülő koncertekre jegyek válthatók az előző két lehetőségen kívül a Filter Jegybárban, a Ticket Express irodáiban és a koncertek előtt a helyszínen.

További információ a fesztiválról a www.filharmonia.hu oldalon.

Fotó: Filharmónia Magyarország

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.
Szent István király ünnepe - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 20. -
Katekéták képzése, Veni Sancte:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 23. - 2021. 08. 25.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség