A Megszentelt élet és egyben Gyertyaszentelő napján ünnepi szentmisét mutatott be Udvardy György pécsi megyéspüspök a Pécs Belvárosi Gyertyaszentelő Boldogasszony templomban.

A főpásztor a szerzeteseket ajándékoknak nevezte, akiket az Isten ajándékozott az egyháznak.

A szerzetesek Isten ajándékai az egyháznak
„Isten, az ő fia által belép az ember világába. A Fiú mindenben aláveti magát az Atya akaratának. Egy vele, ezért tisztának mondhatjuk őt. Jézus világosságot hoz, átalakítja a törvényt, átalakítja a templomot és megújítja a szövetséget, mert tiszta, engedelmes és semmit nem birtokol”
– ezekkel a szavakkal kezdte homíliáját Udvardy György pécsi megyéspüspök a Megszentelt élet napján tartott szentmisén.

A szerzetesek Isten ajándékai az egyháznakA megyéspüspök hangsúlyozta: „Szűz Mária, részesedve fiának küldetéséből, tiszta, engedelmes és szegény lesz. Isten rendje jelenik meg az ő tisztaságában. Ha valaki befogadja Isten jóakaratát, irgalmát, Isten országa valósul meg benne. Ez az ország tisztává, engedelmessé és szegénnyé teszi azt, aki a szívébe fogadja az Úr tanítását és meg is tartja azt. Jézus tanítványokat, apostolokat választ maga mellé a radikális követésre. Ők prófétai módon valósítják meg azt az életmódot, amit Jézus élt. Isten országának tulajdonságait, a tisztaságot, az engedelmességet, a szegénységet az Atya teremti. Úgy tekintünk szerzetes testvéreinkre, a kiválasztottakra, mint Isten ajándékaira. Isten ajándékozza őket az egyháznak, hogy bennük a Krisztusi magatartás mindig, prófétai módon, radikálisan, soha meg nem kérdőjelezhetően jelen legyen. A szerzetesek a megtestesült Ige szolgai állapotát öltik magukra nap mint nap. Nap mint nap részesei a színeváltozás élményének."

A főpásztor az egész emberiség nevében megköszönte a szerzeteseknek, hogy vállalják azt az örömteli, ám önfeláldozó létet, hogy a kétkedőknek és a megfáradtaknak is megmutatják Krisztus arcát.

A főpásztor az egész emberiség nevében megköszönte a szerzeteseknek, hogy vállalják azt az örömteli, ám önfeláldozó létet, hogy a kétkedőknek és a megfáradtaknak is megmutatják Krisztus arcát.

 

Kapcsolódó írásunk:
Köztünk élő szerzetesek >>

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség