Herendi János bátaszéki plébánost, tiszteletbeli kanonokot, címzetes cikádori apátot 1965. június 20-án szentelték pappá. Papi szolgálatának ötven esztendejéből 45 évet töltött jelenlegi szolgálati helyén, a Tolna megyei Bátaszéken. Június 28-án, vasárnap volt az aranymiséje. Papi jelmondata: „Isten kegyelméből vagyok, aki vagyok."

Herendi János Dunaszekcsőn született, vallásos családban. Általános iskolába járt, amikor a városba került Némedi Ferenc káplán; a fiatalok nagyon megkedvelték őt. Kirándult, focizott a gyerekekkel, télen korcsolyázni, nyáron horgászni vitte őket. Herendi Jánosban ekkor érlelődött meg a gondolat, hogy ő is úgy szeretne a fiatalokkal foglalkozni, ahogyan azt a káplán tette. Elkezdett komolyabban foglalkozni a hittel, a vallással, az egyházzal. Elsős gimnazista volt Mohácson, amikor Cserháti József, későbbi pécsi püspök (akkor a győri szeminárium tanára) pécsi egyházmegyei kirándulásra vitte kispapjait. Ellátogattak Dunaszekcsőre is, így elegyedhetett beszédbe Cserháti Józseffel. A későbbi püspök megkérdezte, nem lenne-e kedve Győrben, a bencéseknél folytatni tanulmányait.

Így a gimnázium második osztályát már Győrben kezdte. Érettségi után a győri szemináriumba került, ott végezte a teológia szakot, hiszen a pécsi szemináriumot több másikkal együtt 1952-ben megszüntették. Győrben végzett, majd 1965-ben az akkor már pécsi megyéspüspök Cserháti József szentelte fel.

A szentelése utáni nyarat a bonyhádi plébánián töltötte, Cserháti püspök első szenteltjeként. Bonyhádról Tevelre, Simontornyára majd Himesházára helyezték. 1970 nyarán került Bátaszékre. Bátaszéken hárman szolgáltak: egy plébános és két káplán. Abban az időben Várdomb és Báta még nem tartozott Bátaszékhez. Herendi atya káplánja plébánosként kezdetben Sebestyén Ferenc volt, aki sajnos autóbaleset áldozata lett. Rajta kívül Kövesdi János, Pál József és Cziglányi Zsolt szolgáltak ott. 2003-ban, a bátaszéki templom 100 éves évfordulós ünnepségén Mayer Mihály püspök diakónussá szentelte Sümegi Józsefet, a bátaszéki gimnázium igazgatóját. „Azóta is ő a jobb kezem" – mondta Herendi János atya.
A plébános büszke arra, hogy sok gyerek iratkozott be hittanra, köztük olyanok is, akiknek szülei annak idején nem részesültek hitoktatásban. A legutóbbi elsőáldozók között voltak nagyobbak is, azaz ötödikesek, hatodikosok. Szép számmal vannak ministránsok is. A plébános eddigi szolgálata alatt két papot is szenteltek; jelenleg is van kispapjuk.

Herendi atya papi jelmondata Szent Páltól vett idézet: „Isten kegyelméből vagyok, aki vagyok."

Isten kegyelméből vagyunk, akik vagyunk. Nem az a fontos, hogy mik vagyunk, hanem az Isten bennünk élő, kiteljesítő szeretete.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség