Az Irgalmasság Szent Évére készülve dr. Kajtár Edvárd, a Központi Szeminárium spirituálisa, a Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézet vezetője tartotta az elmélkedéseket a Pécsi Egyházmegye papjainak november 9-10-én, Mohácson.

A rekollekció az egyházmegye papsága számára nemcsak a lelki felfrissülést, egy-egy teológiai részterületen való elmélyülést és az ismeretek bővítését jelenti, hanem egyben azt is, hogy „Ami szétszóródott bennünk és körülöttünk, azt gyűjtsük össze, ami összetartozik, azokat illesszük össze önmagunkban." – fogalmazott a rekollekció kapcsán Bognár Attila András atya, a Pécsi Egyházmegye társadalmi és kulturális kapcsolatokért felelős referense.
„Segíti a személyes megújulást az is, hogy bátran szembenézhetünk hiányosságainkkal, melyek az isteni irgalom fényében mindig megtérésre hívnak. Az 1. zsoltár tükrében újragondolhatták az atyák hivatásukat, életüket. A boldog élet, a boldog papi élet titkait is megismerhették az ősi szöveg alapján." – mondta Bognár Attila András atya.

papi rekollekcio web 20151109 4
A személyes hangú bevezetést követően az egyházmegye papjai az irgalmasság fogalmával ismerkedhettek meg ószövetségi és újszövetségi szövegek alapján, majd szintén az irgalom témájában a skolasztikus irodalom nagy alakjának, Aquinói Szent Tamásnak a gondolataiban mélyedhettek el.

Az irgalmasság lelki és testi cselekedeteit a papi élet kihívásaival vetették össze a résztvevők, ezek képezték a csoportos megbeszélés alapjait. Az irgalom és megtérés kapcsolatáról dr. Kajtár Edvárd, a Központi Szeminárium spirituálisa, a Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézet vezetője a Jakab levél (Jak 4,1-12) alapján jelölte ki az elmélkedés pontjait. A megtérés folyamatát az ősegyház aszketikus gyakorlatának fényében mutatta be az előadó. Az irgalom témájának keretében előkerült a kiengesztelődés szentségének személyes ünneplése. „Az előadó olyan bibliai szövegekkel készített rendhagyó életrajzot, amely arra inspirál, hogy mi magunk is elkészítsük saját önéletrajzunkat a bibliai igehelyek alapján." – emelte ki Bognár Attila András atya.

A rekollekción résztvevőknek lelki élményt jelentett a szentmise közös ünneplése Udvardy György pécsi megyéspüspökkel, valamint a szentségimádás. Lehetőség nyílt a közös beszélgetésre, véleménycserére és őszinte, baráti hangulatú találkozásokra is.

 

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség