A tanévkezdés nemcsak komoly munka, hanem egyfajta szövetség kezdete és megerősítése is – mondta Udvardy György megyéspüspök Pakson. A szentmise a Pécsi Egyházmegye hivatalos, központi tanévnyitója is volt egyben.

Szentmisével köszöntötték az idei tanévet a paksi Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumnál, ahol megújult környezetben több mint négyszáz diák ül iskolapadba szeptembertől. Az idei évnyitót azért Pakson tartották, mert elkészült az egyházmegye által is támogatott iskola felújítása. Az intézmény a hittanórák és diákmisék mellett magas szinten biztosít idegennyelv-oktatást, művészeti oktatást és sportolási lehetőségeket a diákoknak. A felújításra 1993 óta vártak.

Az iskolában a modern tudás elsajátítása mellett a krisztusi lelkület nevelésére is odafigyelnek a tanárok. A most megújult környezetben magasabb színvonalon folyhat az tanítás, a gyerekek pedig biztonságosabb közegben is lehetnek.

Koósz Roland, a Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnázium igazgatója elmondta:
„Az iskola épületének megújulása az oktatás szempontjából is fontos. Bizalmat sugároz a szülők felé, és így a szülők szívesebben engedik hozzánk gyermekeiket."

Ez a bizalom jó alapja a szövetségnek – hangzott el a szentmisén. Udvardy György megyéspüspök beszédében hangsúlyozta: életünket különböző szokások járják át, és a tanévkezdéssel ezek a szokások egy-egy osztályban, az iskolában találkozhatnak. A szokások pedig komoly munkával, erőfeszítéssel szövetséggé alakulhatnak át: ez az iskolán belül jó készségek elsajátítására ad lehetőséget.

Udvardy György pécsi megyéspüspökUdvardy György pécsi megyéspüspök hozzátette:
„Különösen nagy jelentősége van az oktatási intézményeinknek napjainkban, amikor az a legnagyobb kérdés, hogy ki az ember, ki mondja ezt meg, egyáltalán: kinek van joga megmondani ezt. Mi bátran mutatjuk meg Jézus Krisztus személyét, mert benne az emberséges istenség teljessége ragyog fel. Mi őhozzá szeretnénk hasonlítani, és a növendékeinket hozzá szeretnénk vezetni."

A Pécsi Egyházmegyéhez jelenleg a tagintézményekkel együtt 17 óvoda, általános iskola és gimnázium tartozik, de a tervek közt szerepel, hogy a következő tanévtől bővítik az iskolák és ezzel a növendékek számát is. A paksi intézményre több mint 135 millió forintot költöttek. A beruházás az elnyert 67,5 millió forintos KEOP pályázatból és további 60 milliós támogatási összegből valósult meg, amelyet a fenntartó Pécsi Egyházmegye biztosított.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2022 január
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Ökumenikus imahét:
-
2022. 01. 22. - 2022. 01. 23.
Ökumenikus imahét:
Pécsi Pünkösdi Gyülekezet temploma -
2022. 01. 22. -
Ökumenikus imahét - záró szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 01. 23. -
Férfitalálkozó - Férfi munka:
Dombóvári Művelődési Ház (7200 Dombóvár, Hunyadi tér 25.) -
2022. 01. 28. -
Férfitalálkozó - Férfi munka:
Szigetvár, Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola -
2022. 02. 04. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség