Szentmisével kezdődött a Pécs Város Napja ünnepség. Udvardy György pécsi megyéspüspök homíliájában hangsúlyozta, hogy az ünnep örömében is szükséges erősítenünk magunkban a krisztusi emberképet.

„A Város Napján értékeljük és ünnepeljük elődeink munkáját, útkeresését, értékteremtését. Ünnepeljük az itt élőket, ünnepeljük mindazon tevékenységeket, amelyeket egyéni vagy intézményi keretek között végzünk. Ünnepeljük az emberformáló kultúra eseményeit, amelyek a jövőre nyitnak ablakot. Ünnepeljük a felelősséget és a felelősséget vállalókat is, akik tesznek a környezetükért, a körülöttük élőkért. Az ünnep megerősít és új feladatokat ad számunkra. Amikor az ember nem mond le önmagáról, nem mond le társairól és nem mond le a nehéz körülmények ellenére sem arról, hogy van remény. Szükséges az ünnep örömében is erősíteni bennünk az emberképet, hogy az Krisztuséhoz legyen hasonló. Azért ünneplünk, hogy az embernek isteni léptékű jövője legyen itt a városban."

Udvardy György pécsi megyéspüspök

Ezekkel a szavakkal köszöntötte Udvardy György megyéspüspök a Pécs Város Napján megjelent városvezetőket, a testvérvárosok delegációját, a díjazottakat és a pécsieket.

A Város Napján jutalmazták azokat a pécsieket, akik szakterületükön sokat tettek a városért.

2015-ös díjazottak:

Pécs Város Díszpolgára kitüntető cím – Romváry Ferenc
A lelkiismeretes, fáradhatatlan gyűjtői tevékenysége, valamint életpályája méltó elismeréseként érdemelte ki Romváry Ferenc a Pécs Város Díszpolgára kitüntető címet 2015-ben.

Pro Civitate díj – Budavári Attila
Orgonaépítő tevékenysége, életpályája méltó elismeréseként érdemelte ki a Pro Civitate díjat.

Pro Civitate díj – dr. Németh Péter
A tudományos és immunológiai diagnosztikai tevékenysége, életpályája méltó elismeréseként érdemelte ki a Pro Civitate díjat.

Pro Civitate díj – Kleisz Zoltán
A sikeres vállalkozói, eredményes gazdaságfejlesztési tevékenysége elismeréseként érdemelte ki a Pro Civitate díjat.

Pro Communitate Díj – Punnany Massif zenekar
Magas színvonalú zenei, előadói tevékenységük elismeréseként érdemelte ki a Punnany Massif zenekar a Pro Communitate díjat.

Pro Communitate Díj – Pécsi Rotary Klub
A kiemelkedő közösségépítő és fejlesztő humanitárius tevékenysége elismeréseként nyerte el a Rotary Club Pécs a Pro Communitate díjat.

Pro Communitate Díj– Nyugdíjas Pedagógusok Barátság Kórusa
Fáradhatatlan, önzetlen tevékenységük elismeréseként nyerte el a Nyugdíjas Pedagógusok Barátság Kórusa a Pro Communitate díjat.

Városháza Emlékérem – Tám László
Fotóművészi tevékenysége, életpályája méltó elismeréseként érdemelte ki a Városháza Emlékérem kitüntetést.

Városháza Emlékérem – Kínai Csaba (He Zhi Qiang)
Pécs város közéletének meghatározó alakjának méltó elismeréseként nyerte el He Zhi Qiang Kínai Csaba a Városháza Emlékérem kitüntetést.

Városháza Emlékérem – Pécsi Zománcműhely Egyesület
Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként nyerte el a Pécsi Zománcműhely Egyesület a Városháza Emlékérem kitüntetést.

Városháza Emlékérem – dr. Varga Pál Józsefné
A lelkiismeretes, és igen magas színvonalon végzett lakásgazdálkodási munkája elismeréseként érdemelte ki dr. Varga Pál Józsefné részére a Városháza Emlékérem kitüntetést.

Városháza Emlékérem – Pálvölgyi István
Lelkiismeretes, és magas színvonalon végzett tevékenysége elismeréseként érdemelte ki a Városháza Emlékérem kitüntetést.

Pécs Város Fiatal Tehetsége Díja, Márk Tamás-díj – Boros Misi
Boros Misi számára kiemelkedő zenei tehetsége elismeréseként kapta a Márk Tamás-díjat.

Fotó: Loósz Róbert