A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola idén szeptemberben 1991-es újjáalapítása óta a 25. tanévét kezdi meg. A Főiskola és Pécsi Tudományegyetem szeretettel várja tanárait, diákjait és dolgozóit szeptember 7-én hétfőn a 18.00 órakor kezdődő ünnepi egyetemi tanévkezdő szentmisére a Belvárosi templomba. A szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatja be.

Pécsi Püspöki Hittudományi FőiskolaA Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola Hunyadi úti új épületét 2014. decemberében adták át. A teljes felújítást a Pécsi Egyházmegye biztosította saját forrásból.

A megújult épület az új élet, a jövő jele - így kezdte köszöntő beszédét Udvardy György pécsi megyéspüspök, a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola épületének átadóján. Az ünnep azonban nem az épületről szólt: a püspöki áldás az épületben dolgozók, oktatók, nevelők, tanulók munkáját és életét kíséri.

Az épület átadója egy új folyamat kezdete volt. A főiskola a korábbiaknál szorosabb kapcsolatokra törekszik a Pécsi Tudományegyetemmel. Ennek érdekében aláírták azt a képzési együttműködési megállapodást, amely lehetővé teszi, hogy a főiskola tanári diplomát adó hittanár-nevelőtanár szakos osztatlan MA képzést indítson.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola célja alapvetően az, hogy az egyház számára képezzen szakembereket: a három fő terület ezen belül a lelkipásztorkodás, a hittanári szakma és a teológia.

Cziglányi Zsolt rektor szerint egy iskolának elsősorban az alapfeladataira kell minden erejével koncentrálnia: stabil, jó szellemű, jó lelkületű és jól szervezett oktatási intézmény kíván lenni a pécsi, ahová a szülők szívesen engedik el a gyerekeiket, és ahová a fiatalok is szívesen jönnek tanulni. Egy jövendő hallgató számára az a legfontosabb, hogy jó iskolába kerüljön.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola tanévkezdő szentmiséje szeptember 7-én 18.00 órakor lesz a Belvárosi templomban. A szentmisét Udvardy György megyéspüspök celebrálja.

A Veni Sancte-t megelőzően már elkezdődtek a tanév programjai:

  • Szeptember 2-án szerdán az újonnan felvett nappali tagozatos hallgatók iratkoztak be -Szeptember 3-5-ig a nappali tagozatos hallgatók lelkigyakorlaton vesznek részt Máriagyűdön a zarándokházban.
  • Szeptember 5-én az újonnan felvett levelező tagozatos hallgatóknak tartanak tájékoztató napot.
  • Szeptember 7-én hétfőn a nappali tagozaton megkezdődik a tanítás

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2022 január
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Ökumenikus imahét:
-
2022. 01. 21. - 2022. 01. 23.
Ökumenikus imahét:
Pécs Belvárosi Református Gyülekezet temploma -
2022. 01. 21. -
Ökumenikus imahét:
Pécsi Pünkösdi Gyülekezet temploma -
2022. 01. 22. -
Ökumenikus imahét - záró szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 01. 23. -
Férfitalálkozó - Férfi munka:
Dombóvári Művelődési Ház (7200 Dombóvár, Hunyadi tér 25.) -
2022. 01. 28. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség