25. tanévét kezdte meg a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola. Az 1991-ben újjáalapított intézmény a Pécsi Tudományegyetemmel közös tanévnyitó szentmisére hívta jelenlegi és egykori hallgatóit, munkatársait és azok hozzátartozóit. A Veni Sanctét a pécsi Belvárosi templomban tartották.

Az új tanévben teljesen felújított épület várja a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola papnövendékeit és világi hallgatóit. A diákok nappali vagy levelező tagozaton a hittanár-nevelőtanár, a lelkipásztori munkatárs és a teológia szakok közül választhattak.

A főiskola elsőéves hallgatói között frissen érettségizettek is vannak, de akadnak szép számmal olyanok is, akik újabb diplomát kívánnak szerezni. Az intézmény rektora a tanévnyitó szentmise kapcsán kiemelte: a hitéleti képzés során nem egyszerű foglalkozásra, sokkal inkább élethivatásra készítik fel a hallgatókat.

Cziglányi Zsolt rektor hozzátette:

„Amit mi tanítunk, az alapvetően arról szól, hogy hisszük: megváltónk embertársaink szeretetére és szolgálatára hívott meg minket. Ez szép és értelmes élet, és erre jó felkészülni."

A főiskola a 2015/2016-os tanévre még szorosabbra fűzte együttműködését a Pécsi Tudományegyetemmel. Közös hittanár-nevelőtanár szakos képzést indítottak, és emiatt is tartották együtt a tanévkezdő ünnepi szentmiséjüket. A Veni Sanctét Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatta be.

„Ünnepeljük, hogy új tanévet kezdhetünk, ünnepeljük, hogy ismét lehetőségünk van elmélyedni az Isten bölcsességében – az emberi tudás elsajátítása által is. Ünnepeljük, hogy ez az ismeret, ez a munka bennünket formál és gazdagít, és reméljük, hogy mindazokat is, akikkel a későbbiekben, hivatásunk gyakorlása során találkozhatunk" – fogalmazott a főpásztor.

Udvardy György megyéspüspök prédikációjában elmondta: a szentmise napján a magyar katolikus egyház a hitükért meghalt kassai vértanúkra emlékezik. A hitért elszenvedett mártírhalált a boldog, de áldozatot is kívánó tanuláshoz hasonlította a főpásztor. Hangsúlyozta továbbá: ahhoz, hogy az ember az életben jó munkát, áldozatos szolgálatot végezhessen, nélkülözhetetlen, hogy olthatatlan vágyat érezzen a megismerésre, törekedjen a szabadságra, és őszintén elkötelezze magát valamely igaz cél mellett.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2022. 08. 08. - 2022. 08. 12.
Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség