A Pécsi és a Székesfehérvári Egyházmegye TÁMOP pályázatának keretében országos szakmai napot tartottak a mohácsi Szent Ferenc Katolikus Óvodában.

DSCF5542 bkOktóber 2- án Assisi Szent Ferencre emlékezve szakmai nap keretében mutatták be a Szent Ferenc Katolikus Óvoda négy csoportjában a vallásos és a német nyelvi nevelés komplex megvalósításának lehetőségét. Az eseményen közel hetven katolikus pedagógus és köznevelésben dolgozó munkatárs vett részt.

A nap során az Assisi Szent Ferenc életéből merített események a játékkal párhuzamosan végezhető tevékenységekben, a korcsoportoknak megfelelő tartalommal jelentek meg.

A csoportokban különböző témákat dolgoztak fel, a következő címekkel: Szent Ferenc és az állatok, a Naphimnusz és a teremtés, Ferenc a templomépítő, valamint Szent Ferenc élete gyermekszemmel.

A szakmai nap második részében Zatykó László ferences szerzetes atya tartott előadást, amelyben Assisi Szent Ferenc pedagógiájáról beszélt a hallgatóknak. Az atya kifejtette: ennek a pedagógiai módszernek alapja a derű, a játékos szellemiség, valamint a szemlélődésre való készség kialakítása a gyermekben a szeretet szigorával.

A rendezvény az óvodapedagógusok munkájának értékelésével és a szakmai napon elhangzottak összegzésével zárult.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség