A Caritas Hungarica Díjat a Pécsi Egyházmegyéből idén Kungl Jánosné, Makra Ferenc és Stángli Lászlóné kapta. A Katolikus Karitász a Caritas Hungarica Díjjal ismeri el azon önkéntesek munkáját, akik hosszú évek óta áldozatosan szolgálják rászoruló, magányos, beteg embertársainkat.

Az idei évben 39 önkéntes részesült az elismerésben.

A Caritas Hungarica díjátadó ünnepség szentmisével kezdődött a Magyar Szentek Templomában. „Az egyháznak sok olyan kincse van, amelyekre büszkék lehetünk. De ami igazán fontos, igazán lényeges, annak az ember szívéből és lelkéből kell fakadnia, az embertársat kell elérnie és az Istenhez kell megérkeznie." – mondta homíliájában Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök.

Caritas Hungarica Dij 01

A szentmisében a főpásztor megköszönte Istennek a szeretet gyakorlásának útját, és az Úr kegyelmét kérte hozzá. Spányi Antal hozzátette:

„Ha Krisztust hordozzuk magunkban, ha a szentségi életben kegyelmi kincsként végezzük ezt a szolgálatot, akkor egészen biztos, hogy meglátunk valamit a legelesettebbekben is, ami Krisztust jelenti. Köszönöm azt a szolgálatot, amelyet a karitász munkatársak az ország legkülönbözőbb helyein azoknak az embereknek végeznek, akiket a világ már régen elfelejtett, akik a világnak nem fontosak. Köszönöm, hogy Krisztust képviselve az Egyházban teszik ezt a szolgálatot. Köszönöm, hogy nem fáradnak bele a kritikába, a meg nem értésbe, a méltatlankodásba, hanem Isten kegyelmének erejével mindezen túlemelkedve, újra meg újra Krisztus szeretetét viszik és Krisztus szeretetét adják. Szívből kívánom, hogy ezek a jócselekedetek igazi égi kinccsé váljanak, és azok, akikkel itt jót tettek, egyszer majd örömmel fogadják magukat Isten országában."

A hálaadó szentmisét követően Spányi Antal püspök és Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója adta át a Magyar Szentek Templomában a díjat, amit egyházmegyénként azok a plébániai önkéntes karitászmunkatársak kapják, akik a legtöbbet tettek karitatív tevékenységben a rászorulókért: mint például az idősek, betegek, családok, gyermekek, a társadalom peremére sodródottak támogatása. Caritas Hungarica Dij 03 bkA Caritas Hungarica Díjat a Pécsi Egyházmegyéből idén Kungl Jánosné, Makra Ferenc és Stángli Lászlóné kapta.

A Caritas Hungarica Díjjal a Magyar Katolikus Egyház jutalmazza azokat az önkénteseket, akik karitatív tevékenységükkel Krisztus szeretetének kimagasló fokát érték el.

A díj célja továbbá a hívek karitatív tevékenységre buzdítása Árpád-házi Szent Erzsébet példája nyomán; és példaképül állítani mások elé azokat a köztünk élő híveket, akik Krisztus szeretetével önzetlenül segítenek a rászorulókon.

Az ünnepség végén a díjazottak nevében Halász Antalné, a Kaposvári Egyházmegyei Karitász egyik kitüntetettje mondott köszönetet. „Néha megkérdezik tőlem: miért csinálod, hiszen a szegénységet nem tudod megszüntetni, és gyakran csak halat adsz, halászni nem tudod megtanítani az embereket. Ez mind igaz, de ha az elesettek megtapasztalják általunk, hogy az Isten jó és segít nekünk, és ha már Isten ilyen lehetőséget adott nekünk, hogy a karitászmunkával közelebb kerüljünk hozzá, akkor nagy ostobaság lenne, ha elszalasztanánk ezt az alkalmat." – mondta a díjazott.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 február
H K Sz Cs P Szo V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Közelgő események

Egyházmegyei szabadegyetem 2024/1:
-
2024. 02. 28. - 2024. 02. 28.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 03. 01. - 2024. 03. 01.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 03. - 2024. 03. 03.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség