Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatott be ünnepi szentmisét a megújult újdombóvári plébániáért és közösségi házért. A szertartás után a főpásztor áldotta meg a megszépült épületet.

Az elmúlt két évben a Pécsi Egyházmegye 4,4 milliárd forintból, részben uniós, részben kormányzati támogatással újította meg fontos egyháztörténeti emlékeit, zarándokhelyeit, iskoláit és plébániáit.

Az újdombóvári plébánia megújulását ünnepelte november 6-án, Szent Imre napján a helyi egyházközösség. A híveket, köztük a Szent Orsolya Iskolaközpont diákjait Kutas Attila plébános köszöntötte az Újdombóvári Nagyboldogasszony templomban. Az ünnepi szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök celebrálta. A főpásztor hangsúlyozta: azért is tartották fontosnak a kijelölt épületek megszépítését, mert a plébániáknak nélkülözhetetlen szerepe van az egyházmegyék életében.

Still1106 00003

„A helyi közéletben való részvétel, a kultúrával való kapcsolattartás, a szegényekről való gondoskodás is feladat, vagyis mindaz, ami egy ember életéhez, egy család életéhez, egy közösség életéhez hozzátartozik. Fontos, hogy ne legyen senki a közösségen belül, aki bármiben is szükséget szenved; de legfőképpen az üdvösség fölismerésére legyen lehetőség." – mondta a főpásztor.

A szentmise után emléklapokat adtak át mindazoknak, akik a felújítási munkálatokban és a szervezői feladatokban kiemelkedő szerepet vállaltak. A megszépült plébániát Udvardy György áldotta meg, Kutas Attila plébános pedig átadta azt a dombóváriaknak. A plébános hangsúlyozta: fontos kilépni a templomokból, ahogy Ferenc pápa mondta, és közösségi programokon találkozni az emberekkel. Ezekhez a plébánia épülete biztosíthat megfelelő helyszínt a különböző korú és érdeklődésű emberek számára. 

„Istennek hála az elmúlt években a fiatalok nagyon lelkesek, és nagy örömmel veszik birtokba ezeket a közösségi tereket. De ugyanúgy jelen vannak a kereső emberek, akik érdeklődne a hit, Isten után, és betérnek hozzánk. A közösségi alkalmakon közösen próbálunk gondolkodni és segíteni az embereknek." – tette hozzá Kutas Attila plébános.

A Pécsi Egyházmegye 2013-ban nyert részben uniós, részben kormányzati forrású támogatást a legfontosabb emlék- és zarándokhelyek, valamint iskolák és plébániák felújítására. Ennek keretében negyvenmillió forintból szépült meg az újdombóvári plébániaépület belseje, a közösségi tér és a plébánosi lakrész, később pedig tervezik az épület külső felújítását is.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség