Augusztus 23-án, a Pécsi Egyházmegye alapításának 1010. évfordulójának napján érkezik a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus missziós szimbóluma a pécsi Székesegyházba.
Az esztergomi bazilikában álló tölgyfa kereszt Ozsvári Csaba ötvösművész (1963–2009) alkotása, mely 2007-ben készült, három méter húsz centi magas, bronz borításokkal díszített. Középpontjában, ezüst tokban Szent Kereszt-ereklye van elhelyezve, melyet a leveles díszek fordulataiban magyar, illetve magyar vonatkozású szentek ereklyéi vesznek körbe: Szent Adalbert – Boldog Salkaházi Sára – Boldog Batthyány-Strattmann László – Szent Gellért – Szent Imre – Szent István király – Szent László király – Szent Margit – Szent Erzsébet – Kassai vértanúk – Boldog IV. Károly király – Szent Hedvig – Zoborhegyi Szent Zoerard-András – Zoborhegyi Szent Benedek – Szent Márton – Boldog Gizella – Boldog Apor Vilmos – Boldog Romzsa Tódor – Boldog Meszlényi Zoltán – Becket Szent Tamás – Boldog Brenner János – Boldog Drinai Vértanúk – Boldog Gojdics Pál Péter – Boldog Hopkó Bazil – Boldog Scheffler János – Boldog Anton Durcovici – Boldog XI. Ince pápa – Boldog Kolesár Anna.
Augusztus 23. és szeptember 15. között az egyházmegye 10 településén imádkozhatunk a Missziós kereszt jelenlétében:
Augusztus 23–25. Pécs
Augusztus 26–27. Sellye
Augusztus 28–30. Mohács
Augusztus 30. Pécs
Augusztus 30–szeptember 2. Komló
Szeptember 2–4. Tamási
Szeptember 5–7. Szekszárd
Szeptember 8. Máriagyűd
Szeptember 8–10. Dombóvár
Szeptember 11–13. Paks
Szeptember 13–15. Báta
RÉSZLETES PROGRAM
I. Pécs
Helyszín: Pécsi Székesegyház (7621 Pécs, Dóm tér 1.)
Időpont: 2019. augusztus 23–25.
Augusztus 23. | A Pécsi Egyházmegye alapításának 1010. évfordulója
15.00 Missziós kereszt fogadása, szentségimádás
16.00 Átlényegülés kiállítás megnyitó és tárlatvezetés (Csontváry Múzeum)
17.00 Rózsafüzér Társulat vezetett imádsága
18.00 Ünnepi szentmise
A szentmisét bemutatja: Michael August Blume SVD érsek, apostoli nuncius
19.00 Agapé
20.00 Vezetett szentségimádás
Augusztus 24.
11.00 Székesegyház turisztikai idegenvezetés
12.00 Szent Ferenc Plébánia közösségeinek imádsága
14.00 Közösségek imádsága
15.00 Jézus Szíve Plébánia Szent Mónika csoportjának és Rózsafüzér közösségének imádsága
16.00 Pécsi Kolping Családok imádsága 17 óráig
18.00 Szentmise
19.00 Virrasztás, vezetett rózsafüzér imádság
Augusztus 25.
08.00 Szentmise
09.30 Szentmise
12.00 Szent Ferenc Plébánia közösségeinek imádsága
13.00 Gyárvárosi Plébánia közösségeinek imádsága
14.00 Szerzetesek imádsága
15.00 Szent Erzsébet Plébánia közösségeinek imádsága
16.00 Szent ll. János Pál Plébánia közösségeinek imádsága
17.00 Görögkatolikus vecsernye
18.00 Szentmise
A Missziós kereszthez kapcsolódó imaalkalmak alatt folyamatos gyónási lehetőség a Székesegyházban.
II. Sellye
Helyszín: Szentháromság-templom (7960 Sellye, Dráva utca 9.)
Időpont: 2019. augusztus 26–27.
Augusztus 26.
17.00 Szentségimádás, gyóntatás
18.00 Szentmise
19.00 Közös imádság a Missziós kereszt jelenlétében
Augusztus 27.
18.00 Szentmise
III. Mohács
Helyszín: Belvárosi templom (7700 Mohács, Szent Mihály tér)
Időpont: 2019. augusztus 28–30.
Augusztus 28.
17.00 Imaóra, gyóntatás
18.00 Szentmise
19.00 Medjugorje szentségimádás, gyóntatás
Augusztus 29. | Mohácsi csata évfordulója
Egésznapos szentségimádás a lelkiségi és imacsoportok bevonásával
08.00 Szentségkitétel
17.00 Fájdalmas rózsafüzér
18.00 Szentmise
19.00 Kereszthódolat, gyóntatás
Augusztus 30.
07.30 Szentmise
08.00 Hitoktatók és katolikus intézmények imaórái
IV. Pécs
Helyszín: Pécsi Székesegyház (7621 Pécs, Dóm tér 1.)
Időpont: 2019. augusztus 30.
Augusztus 30. | Központi tanévnyitó ünnepség
15.00 Ünnepi szentmise
V. Komló
Helyszín: Szent Borbála-templom (7300 Komló, Templom tér)
Időpont: 2019. augusztus 30. - szeptember 2.
Augusztus 30.
18.00 Szentmise
Augusztus 31.
08.00 Templom nyitása – imádság lehetősége a Missziós kereszt jelenlétében
17.00 Rózsafüzér imádság
18.00 Szentmise
19.00 Szent kereszt litánia
Szeptember 1.
09.30 Szentmise
Szeptember 2.
08.00 Tanévnyitó szentmise az iskolások részvételével
VI. Tamási
Helyszín: Nagyboldogasszony-templom (7090 Tamási, Szabadság utca)
Időpont: 2019. szeptember 2–4.
Szeptember 2.
18.00 Missziós kereszt története
18.30 Csendes ima a plébánia hívei részére
Szeptember 3.
08.00 1–3. osztály tanulóinak látogatása
09.00 5–8. osztály tanulóinak látogatása
10.30 9–13. osztály tanulóinak látogatása
18.30 Csendes ima a plébánia hívei részére
Szeptember 4.
08.00 Óvodások, iskolás csoportok látogatása
18.30 Csendes ima a plébánia hívei részére
VII. Szekszárd
Helyszín: Belvárosi templom (7100 Szekszárd, Béla király tér 3.)
Időpont: 2019. szeptember 5–7.
Szeptember 5.
17.00 Szentségimádás
18.00 Szentmise
Szeptember 6.
07.00 Szentmise
07.45 Szentmise az iskolásokkal
15.00 Eucharisztikus keresztút
16.00 Fájdalmas rózsafüzér imádság
17.00 Dicsőítés a kereszt jelenlétében
18.00 Szentmise
Szeptember 7. | Szekszárdi missziós nap
10.00 Folyamatos programok a Béla téren és környékén
11.00 Templom és a Missziós kereszt bemutatása
13.00 Templom és a Missziós kereszt bemutatása
16.00 Imádság
VIII. Máriagyűd
Helyszín: Máriagyűdi Kegyhely (7800 Siklós - Máriagyűd)
Időpont: 2019. szeptember 8.
Szeptember 8. | Kisboldogasszony főbúcsú – Németek búcsúja
10.00 Ünnepi szentmise
IX. Dombóvár
Helyszín: Jézus Szíve-templom (7200 Dombóvár, Arany János tér)
Időpont: 2019. szeptember 8–10.
Szeptember 8.
18.00 Ünnepi szentmise
Szeptember 9.
17.00 Szentségimádás
18.00 Szentmise
X. Paks
Helyszín: Jézus Szíve-templom (7030 Paks, Szent István tér)
Időpont: 2019. szeptember 11–13.
Szeptember 11.
8.00 Missziós kereszt fogadása a katolikus iskola alsó tagozatos diákjaival, pedagógusokkal
Szeptember 12.
18.00 Szentségimádás és szentmise az esperesi kerület papságával és híveivel
Szeptember 13.
8.00 Missziós kereszt búcsúztatása a katolikus iskola felső tagozatos diákjaival, pedagógusokkal
Szeptember 11-én és 12-én a templom nyitva lesz reggel 8.00 óra és este 18.00 óra között, lehetőséget adva az imádságra, elcsendesedésre a kereszt jelenlétében.
XI. Báta
Helyszín: Szent Vér Kegyhely (7149 Báta, Hunyadi János utca)
Időpont: 2019. szeptember 13–15.
Szeptember 13.
17.00 Missziós kereszt fogadása
18.00 Szentmise, imaóra, éjszakai virrasztás
Szeptember 14. | Egyházmegyei zarándoklat
09.00 Csendes szentségimádás
12.00 Úrangyala imádság, rózsafüzér
13.00 Vezetett szentségimádás
15.00 Ünnepi szentmise, körmenet, virrasztás
A szentmisét bemutatja: Dr. Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek
Szeptember 15.
09.00 Imaóra
10.00 Missziós kereszt búcsúztatása szentmise keretében