Az Egyház szerepével és a Szentírással kapcsolatos kérdések után a novemberi katekézisben a szentségekről beszélt Udvardy György pécsi megyéspüspök, amelyek közül kettőt emelt ki: az Oltáriszentséget és az egyházi rend szentségét. Az eucharisztiával kapcsolatban arra világított rá a főpásztor, hogy számos bizonytalanság, félreértés merül fel az egyházon belül és kívül is. A válaszok megfogalmazásakor abból kell kiindulnunk, hogy „Számunkra az eucharisztia Jézus emlékezete, mégpedig olyan emlékezet, amit ő maga parancsolt meg: ha emlékezni akartok rám, ilyen módon tegyétek, idézzétek föl, ki vagyok én valójában, és jelen leszek számotokra.” Az egyház tanításain túl katekézisében a megyéspüspök kiemelte az Eucharisztia vételével kapcsolatos gyakorlati szempontokat is.
A novemberi katekézis hangfelvétele technikai okok miatt nem elérhető.

Az idei év utolsó püspöki katekézise december 21-én lesz a Székesegyházban 18.00 órakor kezdődő szentmise után.