„Istenünk, te egyszülött Fiad dicsőséges színeváltozásakor Mózes és Illés tanúságtételével erősítetted meg hitünk szent titkait, és csodálatos reménységet nyújtottál, hogy gyermekeiddé fogadsz minket. Add meg nekünk, hogy szeretett Fiad szavára hallgatva, társörökösei lehessünk Krisztusnak.” (Részlet a szentmise könyörgéséből)

Urunk szinevaltozasa A

Jézus színeváltozásának eseménye reményt ad az emberi életbe több szempontból is:

„Ott színében elváltozott előttük. Arca ragyogott, mint a nap, ruhája pedig tündökölt, mint a fény.” (Máté-evangélium 17,2)

Jézus megmutatja isteni dicsőségét, amiben emberi természete is részesül. A színevátozás titka előre jelzi azt a csodálatos, reményteli valóságot, hogy a kereszten megölt, majd eltemetett Jézus feltámad s felmegy a mennybe. Nem a szenvedésé, nem a halálé, hanem az életé, a megdicsőülésé az utolsó szó! S ez vár ránk is. Mindaz, aki hisz Jézus Krisztusban, s a szeretet törvénye szerint él, részesül Jézus dicsőségéből: hisszük, hogy a testünk megdicsőült formában fel fog támadni a világ végén, s egyesül a lelkünkkel, és örökre az Úrral leszünk az Ő országában (vö. 1. Tesszaloniki levél 4,16-18). Az örök élet fénye beragyogja a földi nehézségek, próbatételek sötétjét.
Ugyanakkor ez az epizód rávilágít arra is, hogy Jézus Krisztus Ura a világnak és a történelemnek egyaránt. A változó természeti, kulturális, politikai események közepette Ő az egyetlen biztos és állandó „fény- és reménysugár”, aki szerint helyesen és jól rendezhetjük és élhetjük az életünket. Bármi történik körülöttünk, Ő mindig bátorít: „Keljetek föl, ne féljetek!” (Mt 17,7)

„Ez az én szeretett Fiam, akiben kedvem telik, őt hallgassátok!” (Máté-evangélium 17,5)

Jézus Krisztusban Isten mindent elmondott nekünk, amire szükségünk van ahhoz, hogy eljussunk a mennyországba. Fontos tehát Őt hallgatni, mivel ez az Atya kérése felénk. Jézus Mózessel és Illéssel beszélget, ami azt jelzi, hogy Jézus Krisztusban beteljesültek az ószövetségi ígéretek. Vagyis a Biblia összes lapja a Fiúról szól. Olvasni a Szentírást tehát az jelenti, hogy figyelmesen hallgatjuk a Fiút, s ezáltal egyre szorosabb kapcsolatba kerülve vele, egyre inkább Isten gyermekeivé válunk.

Nyúl Viktor plébános

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról
2018 július
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Duó hegedűre és csellóra | Magtár Kávézó:
Magtár Kávézó (Magtár Látogatóközpont, Pécs, Dóm tér 6.)
2018. 07. 28. -
A tékozló fiú | Magtár Kávézó:
Magtár Kávézó (Magtár Látogatóközpont, Pécs, Dóm tér 6.)
2018. 08. 03. -
Dalok az éjszakában | Magtár Kávézó:
Magtár Kávézó (Magtár Látogatóközpont, Pécs, Dóm tér 6.)
2018. 08. 11. -
Nagyboldogasszony - főbúcsú:
Máriagyűd
2018. 08. 12. -
Szent István király ünnepe – ünnepi szentmise; egyéb programok:
Pécsi Székesegyház
2018. 08. 20. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi