A Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium diákjai és tanárai hétről hétre közösen készülnek a karácsonyra. A gyertyagyújtás mellett imákkal, könyörgésekkel, énekkel, valamint a Szentírás egy-egy szakaszának olvasásával fordulunk az Úr felé.

„Meghallgatjuk az evangéliumot és Imre atya gondolatait szívünkbe vésve indulunk karácsony felé” – mondja Kelemen Csabáné, az intézmény munkatársa – „Legutóbbi elmélkedésünk alapja a találkozás volt. Hiszen Isten azért akar találkozni velünk, hogy segítsen rajtunk, mert mi emberek, törékenyek vagyunk. Ezért az adventi várakozásunk lényege, hogy a bensőnket készítsük elő az Úr fogadására. Ő ugyanis itt akar velünk találkozni és segítséget nyújtani. Minden más elvonja a figyelmünket a lényegről.”

Az adventi időszakban tervezett közös elmélkedésekre péntekenként kerül sor a Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnáziumban.