Bár a klinikákon személyes jelenlét által ebben az időszakban nem tudunk kapcsolatba kerülni a betegekkel és a kórházi dolgozókkal, a kórházlelkészség kegyelmi és virtuális csatornáin keresztül mégis igyekszünk támogató és megtartó szolgálatunkat folytatni és felkínálni.
Hitem és meggyőződésem szerint a kegyelmi csatornán keresztül válhat most a leghatékonyabbá a szolgálatunk.
Az ószövetségi szentírásnak az a képe elevenedik meg előttem (Kiv. 17, 8-16), amikor Józsué harcol a népért, Mózes pedig Áron és Húr segítségével ugyanerre a szándékra az imádság szolgálatát végzik a hegyen. Amíg az imádság nem lankad, addig Józsué és csapata erős és a harcban is fölényben vannak, és amikor az imádság erőtlenné válik, a harcosoknak is fogytán lesz az erejük és az ellenség kerekedik felül.
Hiszem, hogy a frontvonalban harcoló és a betegség félelmeivel, magányával viaskodó embertársainknak láthatatlanul, de hatékonyan tudjuk eljuttatni az imádság kegyelmi csatornáján át Isten vigaszát, erejét. E két küzdelem egyike sem nélkülözhető a járvány legyőzésében.
A kitartó, hűséges imádság mellett nagyon fontosnak tartjuk, hogy felelősségteljes és találékony gondossággal elérhetővé tegyük a járvány és egyéb betegségek miatt szenvedő emberek, valamint a róluk közvetlenül gondoskodó és fokozottan megterhelt egészségügyi dolgozók számára, a lelki segítségnyújtás és egyéb gyakorlati háttérszolgálatok különböző formáit.
A Pécsi Egyházmegye Kórházlelkészsége keretében létrehozott Lélekerősítő telefonos szolgálat is ezt a célt szolgálja.
Naponta 9-12 és 15-19 között, papok és mentálhigiénés szakemberek térítésmentesen rendelkezésre állnak és fogadják azok hívását, akik lelki terheik könnyítése érdekében ezt a szolgálatot igénylik. Mivel tudjuk, hogy a megosztott fájdalom csökken, a megosztott öröm pedig növekszik, bátorítok mindenkit, hogy éljen ezzel a lehetőséggel. A Lélekerősítő telefonos szolgálat a +36 72/513 030-as telefonszámon hívható.
Máté Mária Magdolna Teréz nővér
Fotó: Pannon Tv hírarchívum