A Paksi Balogh Antal Katolikus Iskola és Gimnázium Kossuth Lajos u. 13. szám alatti épületének nagyterme múlt pénteken megtelt a "férfi mivolt" mibenléte iránt érdeklődő férfiakkal. A férfiak élete az elmúlt 50 évben nagyon lényegesen megváltozott, közösen kell gondolkodnunk azon, hogyan tudunk helytállni a megváltozott körülmények között. A férfi lélek igényli legerősebben a közösséget, de ha egyénenként és közösen nem foglalkozunk ezzel, nem foglalkozunk az életünkkel, gondolkodásmódunkkal, akkor nem jutunk előrébb. Szent Pálnak a római katonáról leírt hasonlatára alapozva Felföldi László hangsúlyozta, hogy a férfinek az a dolga, hogy előre menjen, ne egy helyben ücsörögve várja a jószerencsét, azt, hogy történjen valami. Nem fog.  A kiegyensúlyozott férfi léthez, ami a kiegyensúlyozott családi élet alapja, szükség van arra a megerősítésre, támogatásra, amit a férfiközösségekben lehet megtalálni.

Fotó: PAKS-PRESS