Modern tornatermet kap az intézmény, és az eszközbeszerzéseken túl teljes épület-felújításra is sor kerül az 1,247 milliárd forintos uniós pályázati forrásból.

Az Európai Unió 1,247 milliárd forintos támogatásával megvalósuló fejlesztésnek köszönhetően a Pécsi Egyházmegye fenntartásában álló Pécsi Szent Mór Iskolaközpont jobb infrastrukturális környezetben biztosíthatja diákjai számára a mindennapi testnevelés órákat és javulnak a természettudományos és művészeti képzés feltételei is.

szent mor iskolakozpont eletkepek web 20160111 25Udvardy György pécsi megyéspüspök emlékeztetett Klobusiczky Ferenc, 18. századi kalocsai érsek szavaira, aki 200 fős papnevelő intézetet építtetett: „Ha nincs valaki, aki elkezdené, nem lesz senki, aki befejezné. Mi most befejezzük azt a kilencvenes években indult folyamatot, amikor visszakapta az egyház az iskola fenntartói szerepét." A főpásztor szerint a felújítással az a cél, hogy a városban a szülők és gyermekek jövőjét is építsék.

Páva Zsolt, Pécs polgármestere szerint „örömteli, hogy az egyházmegye a jó gazda gondosságával bánik a rá bízott épületekkel. A városidegen elemek visszakapták, visszakapják régi arcukat a felújítások során."

Dohóczki Péter, a Pécsi Egyházmegye gazdasági igazgatója elmondta, a pályázati forrásból egy új tornatermet építenek, amely osztható alapterületű lesz, és a felső tagozatos tanulók és gimnáziumi diákok mellett az alsósok is használhatják majd. A szabványos kosárlabdapálya méretű tér azonban nemcsak a mindennapi testnevelés feltételeit biztosítja az iskola diákjai számára, hanem a fejlesztés lezárultával rendezvénytérként is funkcionál majd: szalagavatók, évnyitó és évzáró rendezvények megtartására is alkalmas lesz. A létrejövő tornaterem zöld tetején udvar létesül.

A meglévő iskolai épület új tantermekkel bővül, a jelenlegi helyiségeket pedig átalakítják, hogy megfeleljenek a magyar oktatási szabványban előírtaknak. Természettudományos labor épül ki, tágasabb helyiségbe kerül a könyvtár és új, zeneoktatásra alkalmas kistermek kialakításával az évtizedek óta zajló művészetoktatásnak is igyekeznek megfelelő, méltó teret biztosítani. A szaktantárgyi szemléltető eszközök, informatikai berendezések és bútorok beszerzésének köszönhetően pedig a termek felszereltsége jelentősen javul. A kivitelezés várhatóan 2018 őszén ér véget, a projekt 2019 márciusában záródik.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.
Ars Sacra Fesztivál:
-
2022. 09. 12. - 2022. 09. 19.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség