2024.10.21.

Megújult a mázai temetőn át a templomhoz vezető lépcsősor, melynek elkészültét a település Rózsafüzér Királynője templomának búcsúján ünnepelték. Az összefogásból megvalósult munkálatokat Felföldi László pécsi megyéspüspök áldotta meg, aki ünnepi szentmisét celebrált október 20-án a Kelet-Mecsek kiszélesedő völgyében fekvő 1100 fős népességű falu templomában.

2024.10.19.

Az Egyház 1926 óta minden évben október utolsó előtti vasárnapján, idén október 20-án tartja a misszió világnapját. Ezen a napon a magyar templomokban is a missziókért és a hithirdetőkért imádkoznak, és a perselypénzt az evangelizáció javára fordítják. Ferenc pápa idén Menjetek, és hívjatok mindenkit a menyegzőre (vö. Mt 22,9) címmel írt üzenetet a világnapra, melyet az alábbiakban adunk közre.

2024.10.19.

Március 6-án a Szentatya, Ferenc pápa áldásával a Vatikánból indult útnak az idei Peace Run, azaz Békefutás, melynek nemzetközi futócsapata hozta hazánkba azt a fáklyát, melynek lángja október 18-án érkezett a magyarországi szakasz célállomására, Pécsre, ahol a Lauber Dezső Sportcsarnokban tartották a rendezvény záróünnepségét.

2024.10.18.

A Pécsi Egyházmegye szabadegyetemének őszi sorozatában a tavasszal megkezdett, Az Egyház, mint krisztusi közösség – meghívó, befogadó és megtartó című kérdéskör értelmezése tovább folytatódott. Október 16-án Pécsett, a Magtár Látogatóközpontban ezúttal Lukács János jezsuita, a rend európai formációs delegátusa, a budapesti Fáber Szent Péter jezsuita közösség elöljárója osztotta meg gondolatait az érdeklődőkkel.

2024.10.17.

A Mindszenty József bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek életét bemutató Mindszenty Látogatóközpontot tekintette meg a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász kötelekéből mintegy 230 önkéntes október 11-13. között Zalaegerszegen.

2024.10.17.

A jeles évforduló alkalmából a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont konferenciát szervezett október 17-én a Magtár Látogatóközpontban, ahol ünnepi köszöntőt mondott Felföldi László, a Pécsi Egyházmegye püspöke, Miseta Attila, a PTE rektora, és Szeberényi Gábor, az Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont főigazgatója.

2024.10.17.

Az idei őszi ministránsnapot Mohácson rendezte a Pécsi Egyházmegye ministráns referatúrája Kovács József egyetemi lelkész vezetésével október 12-én. A rendezvénynek a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és a Fogadalmi emléktemplom adtak otthont. A referatúra beszámolóját adjuk közre.

2024.10.16.

Egy, a honfoglalás idején élt magyar fejedelem aranyveretekkel díszített, rekonstruált szablyáját és a hozzá kapcsolódó leletanyag másolatát mutatja be a szekszárdi Wosinsky Mór Múzeumban október 14-én megnyílt kiállítás, melyet Felföldi László pécsi megyéspüspök nyitott meg.

2024.10.15.

A program a köznevelésben tanuló 7–11. évfolyamos diákok osztályközösségei számára kínál helyszíni, élményalapú tananyag-feldolgozási lehetőséget tanulmányi kirándulás formájában, melynek keretében 47 nemzeti és történelmi emlékhelyet látogathatnak meg díjmentesen, múzeumpedagógiai vezetéssel.

2024.10.15.

Az idén 25 éves Családakadémia keretében kétéves előadóképzés indult a Pécsi Egyházmegye támogatásával. Magyar Schönstatti Családmozgalom koordinálásában kilenc házaspár kezdte meg a kurzust október 5-6-án Máriagyűdön. A végzést követően a házaspárok a Pécsi Egyházmegye családpasztorális terveinek megvalósításában vesznek majd részt. A programról készült beszámolót szerkesztve közöljük.

2024.10.14.

Hamarosan olvashatjuk annak az interjúnak a szövegét, melyet Andrea Gagliarducci újságíró, elemző, a Catholic News Agency és az ACI Stampa Vatikán-szakértője készített Felföldi László pécsi megyéspüspökkel.

2024.10.14.

Az Isteni Ige Társasága és a Pápai Missziós Művek október 12-én tartotta a világmisszió országos ünnepét a száz éve alapított Názáret Missziósházban, Budapesten. Az egész napos rendezvényen délelőtt Felföldi László pécsi megyéspüspök tanított a jelenkor missziójáról, majd ő volt a délután bemutatott szentmise főcelebránsa is. Az ünnep mottója így szólt: „Ne féljetek!” Az ünnepről a Magyar Kurír számolt be.

2024.10.12.

2024. október 10–11-én tartották együttes ülésüket a romániai és a magyar katolikus püspöki konferenciák állandó tanácsai, Az esemény házigazdája Aurel Percă bukaresti érsek, a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (CER) elnökhelyettese volt.

2024.10.10.

A Pécsi Egyházmegye társvédőszentjére, az 1000 évvel ezelőtt élt második püspökére, Szent Mórra emlékezünk liturgikus emléknapján, október 25-én. Az ünnep alkalmából 18.00 órai kezdettel Felföldi László pécsi megyéspüspök celebrál ünnepi szentmisét a jelenlévő papsággal együtt a pécsi Szent Péter- és Szent Pál-székesegyházban, majd az egyházmegyei kitüntetéseket adják át.

2024.10.09.

Az egyházmegye hitéleti eseményeiből merítő, havonta megjelenő magazinműsor megtekinthető a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján.

2024 október

logó főoldal

Telefonos ügyeleti szám - (0/24 óra)

06-30/70-20-133