Véget ért a farsang. A Húshagyó kedd a húsvét előtti 41. napra eső kedd, a nagyböjt előestéje. A Kovács Béla Általános Iskola tanulói különleges formában ünnepeltek: angol hagyományt felelevenítve Palacsinta-napot tartottak.

A vállalkozó kedvű diákok palacsintasütővel a kezükben futottak az iskolától a Rácvárosi templomig, többi társuk pedig sorfalat állt nekik. A palacsintafutás a Szemem Fénye Alapítvány rászoruló gyermekeinek segített.

Húshagyó kedd: Palacsinta-napHúshagyó kedden a régebbi időkben minden keresztény kötelező bűnbánatot tartott. Angliában ezen a napon a házban megmaradt tojásokból, vajból, zsírból palacsintát készítettek, s Palacsinta-napnak nevezték el. A legenda szerint egy kis faluban, Olney-ban egy háziasszony éppen palacsintát sütött, amikor megszólalt a harangszó: ekkor jutott eszébe, hogy megfeledkezett a miséről. Palacsintasütővel a kezében futásnak eredt,  így rohant a templomig. Olney-ban azóta is minden évben megrendezik a 380 méteres futást, amelyen tizenhat év feletti hölgyek vehetnek részt, főkötőt és kötényt viselve. A palacsintájukat legalább háromszor kell feldobniuk a verseny alatt.

Húshagyó kedd: Palacsinta-nap

A Kovács Béla Általános Iskola ehhez a népszokáshoz csatlakozva rendezte meg palacsintafutását, amelynek célja a Szemem Fénye Alapítvány rászoruló gyermekeinek segítése volt. A templomtéren tartott ünnepség után mindenki átvonult az iskola aulájába, ahol az iskola 500 tanulóját egy-egy palacsintával lepte meg a Szemem Fénye Alapítvány, így köszönve meg a támogatást.

2020 február
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi