Udvardy György pécsi megyéspüspök június 3-án, úrnapján szentmisét mutatott be a pécsi székesegyházban. A főpásztor a szentmisét követően körmenetben vitte az Eucharisztiát a Széchenyi téren álló Szentháromság-szoborhoz, végül a szentmise záróáldása a Gyertyaszentelő Boldogasszony-templomban hangzott el.

urnapja web 20180603 20Az Eucharisztiában élő Krisztust ünnepli a katolikus egyház úrnapján. Az ünnepen az esti szentmise homíliájában Udvardy György pécsi megyéspüspök, a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve, azt kérdezte a hívektől: hogyan tekintünk az Eucharisztiára? „Jézus többször is kinyilatkoztatja, hogy velünk akar maradni, az életet jelképező kenyérben és borban. Ez az ünnep nyilvánvalóvá teszi Isten és az ember kapcsolatát, hiszen az éltető Isten táplálékká lesz az Oltáriszentségben. Az emberi élet magányosságába Isten társul szegődik; a megtapasztalt betegségben vagy gyengeségben gyógyítóvá válik. Isten ajándékul adja önmagát az embernek.” A főpásztor kitért arra, hogy az ifjúság nagy része elfordult a vallástól. „Az őszi Ifjúsági Szinódushoz készült felmérés azt mutatja, hogy a mintegy 460 ezer fős Pécsi Egyházmegyéből csupán huszonkétezren vesznek részt rendszeresen szentmisén. Ebből mindössze 2400 a 16 és 28 év közötti fiatal. A hittanra járók kevesebb mint fele vesz részt rendszeresen szentmisén, és ötödük nincs megkeresztelve. A mi példánkon keresztül tapasztalhatják meg mások is, hogy jó Krisztushoz tartozni. A szentségimádás lehetősége segít a hit elmélyítésében, ezért egyházmegyénkben minden nap lehetőség van templomainkban az oltáriszentség előtt imádkozni. Ahhoz, hogy Krisztus testét rendszeresen magunkhoz vehessük, a szentgyónás hatékonyabb megszervezésén dolgozunk. Az Istennek megfelelő magatartáshoz Krisztus teste és vére nyújt támaszt és segítséget, így válik ő életünk kincsévé és hétköznapjaink erőforrásává.”

A szentmise úrnapi körmenettel zárult, amelyen az Oltáriszentséget a templom falain kívülre vitték, ezzel is tanúságot téve a hitről. A menet a pécsi székesegyháztól indult, a Széchenyi téri Szentháromság-szobornál tartott rövid elmélkedés után a hívek a belvárosi Gyertyaszentelő Boldogasszony-templomban kaptak záróáldást.

Fotó: Loósz Róbert
További képek az eseményről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség