Az idei évben 2020. november 7-én 9.00 órakor, a Székesegyházban tartandó ünnepi szentmisét követően kerülnek átadásra a Katolikus Karitász által alapított Caritas Hungarica díjak a Pécsi Egyházmegyében.

A szentmisét Excellenciás Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, a Katolikus Karitász elnöke celebrálja. Az ünnepi alkalmon részt vesz Főtisztelendő Écsy Gábor, a Katolikus Karitász igazgatója is.

A Katolikus Karitász vezetősége 2012-ben alapította meg a Caritas Hungarica Díjat, hogy kifejezze az Egyház elismerését és köszönetét az önkéntesek karitatív munkájáért. Ennek jeléül külön kitüntetéssel jutalmazza azokat a karitász önkénteseket, akik ezen a téren a Krisztus szeretetének kimagasló fokát érték el.

A Díj célja Árpád-házi Szent Erzsébet példája nyomán buzdítani mindannyiunkat a karitatív tevékenységre, és példaképül állítani mások elé azokat a köztünk élő híveket, akik Krisztus szeretetével és tanítása szellemében önzetlenül segítenek a rászorulókon:

„...mert éhes voltam és ennem adtatok, szomjas voltam és innom adtatok, vándor voltam és befogadtatok, mezítelen voltam és felruháztatok, beteg voltam és meglátogattatok, börtönben voltam is fölkerestetek” (Mt 31,35-36).        

A Caritas Hungarica Díj jelöltjeit az egyházmegyei karitászigazgatók, illetve az országos karitászigazgató választja ki. A kitüntetések átadása hagyományosan egy országos ünnepség keretében történik Budapesten, azonban a pandémia okán az idei évben egyházmegyénként köszöntjük a díjazottakat.

A Díjat minden évben azok a plébániai önkéntes karitász munkatársak kapják, akik a legtöbbet tettek a rászoruló (idős, beteg, hátrányos helyzetű családok és gyermekek, illetve a társadalom peremére sodródott) testvéreinkért.

Fotó: miabonyunk

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség