SZENT MÓR NYOMÁBAN tematikus tárlatvezetés

• Időpont: 2023.10.25 17:00
  • Szabad helyek száma: 0

SZENT MÓR NYOMÁBAN tematikus tárlatvezetés

Székely Bertalan freskói a pécsi székesegyházban

Szent Mór emlékünnepén tematikus tárlatvezetés keretében látogathatnak el az érdeklődők a pécsi székesegyház Szent Mór-kápolnájába. Az ünnep lehetőséget ad, hogy az év közben a nagyközönség előtt zárva tartó kápolnát megtekinthesse. A vezetés során megcsodálhatjuk a kápolna falán Székely Bertalan ragyogó színekkel megfestett historizáló freskóit, amelyek egyben háttérként szolgálnak, hogy megidézzük Pécs második püspökének életét és szentségét.

A tárlatvezetésen való részvétel regisztrációhoz kötött.

Kérjük kedves vendégeinket, hogy az esemény előtt legkésőbb 5 perccel érkezzenek meg!