A férfiak Isten által teremtett nemi identitását nem lehet eltörölni, azt az érintetteknek tisztelni és viselni kell – emelte ki Felföldi László püspök - társadalmunk erkölcsi és morális értékeinek megvédése ugyanis nagy feladatot ró, elsősorban a férfiakra. A férfinak a számára elrendelt életútján el kell indulni, végig kell azt járni, ami sokszor küzdelemmel, próbatételekkel jár, a küzdés pedig szenvedést jelent. A szenvedés elviselésére csak a munka tanít meg. Ha a munka nem része az életünknek, nem tanultunk meg dolgozni, akkor nem tanultunk meg szenvedni sem.

Egy család élete, megélhetése évszázadokon és generációkon át azon múlott, hogy a család férfi tagjának volt-e munkája. Dr. Varga Szabolcs történész, egyetemi tanár előadásában hangsúlyozta, a munkához való viszonyunkat apáinktól tanultuk és adjuk tovább gyermekeinknek. A családfők példaképként állnak gyermekeik előtt, akik így válnuk maguk is hordozóivá, majd később átadóivá apáik örökségének. Ugyanakkor fontos, hogy a munkavégzésünkben megtalájuk annak értelmét, mely által mi magunk is valaminek a teremtővéjévé válhatunk.

Férfimunka címmel 2021. december 3-án, a pécsi Magtár Látogatóközpontban elhangzott előadások kivonata ITT olvasható.

A Férfitalálkozók következő alkalmát január 14-én, Tamásiban, a Béri-Balogh Ádám Gimnázium aulájában tartják.

Fotó: PAKS-PRESS/Kiss G. Péter

Pécsi Egyházmegye