Lelkigyakorlaton vettek részt a mohácsi katolikus oktatási intézmények pedagógusai április 6-án. Bacsmai László püspöki biztos rövid bemutatkozása után szentségimádás következett.

husveti lelkigyakorlat mohacs 2017 01Az új mohácsi plébános tanításának középpontjában a só és a fény állt. Krisztus volt maga a só, aki megfűszerezte az életet, és az örök élet reményét, a fényt hozta el az emberek életébe. „Ti magatok is legyetek fény a tanítványaitok számára! Világítsátok meg a sötétséget és mutassátok meg nekik a fényt, azaz a Krisztuson keresztül vezető utat Istenhez! Legyetek só az életükben, fűszerezzétek meg és adjatok neki ízt a hit segítségével!"- buzdította a pedagógusokat. A lelki gyakorlat második felében műhelymunka keretében elmélkedtek a csoport tagjai azon, számukra ki volt a só és a fény az életben, akinek segítségével elmélyülhettek hitükben.

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely