A nagyhét hétfőjén „Misztériumjátékra” hívta a Szent Mór Óvoda nevelőtestülete az óvoda családjait a Pécsi Székesegyházba.

szent mor mj2

Az óvodából késő délután szülők, gyermekek, nevelők együtt indultak a templomba, ahol Kajtár Edvárd, a székesegyház plébánosa fogadta a közösséget. Közös éneklés után együtt kísérték Jézust szenvedésének útján. A templomot végigjárva megismerkedtek a gyermekek azokkal az emberekkel, akik segítették, kísérték az úton Jézust. Veronikát, Máriát, Simont, Júdást, a Jézust sirató népet fiatal cserkészek jelenítették meg. Minden állomáson hallhattak Edvárd atyától a segítő szándék, a szeretet fontosságáról, a gyermekeket és felnőtteket a szereplők példája nyomán emlékeztette ezen tulajdonságok fontosságára. A közösség és szeretet jeleként a gyermekek összekapaszkodhattak barátaikkal, megölelhették szüleiket, a keresztre tett kezükkel ígéretet tettek egymás segítésére. Az altemplom lejáratához érve Jézus eltűnt a gyermekek szeme elől, letakarva sírba tették. Itt fogalmazták meg a gyermekek: ha nem is látjuk, jelen van a templomban, a szívünkben, életünkben. Ezután az oltárhoz gyűlt össze a közösség, ahol közös imádság, éneklés után a gyermekek elhelyezték Jézusnak hozott ajándékaikat, virágokat, szíveket, amin a nagyböjti időben összegyűjtött jócselekedeteik jelképei jelentek meg.

Nincsenek események

Szent Vér Báta