A mohácsi katolikus nevelési intézmények a versmondás népszerűsítésével ünnepelték idén januárban a magyar kultúra napját. A Park Utcai Katolikus Általános Iskola január 23-án rendezte területi versmondó versenyét.

A tartalmas délutánon a város minden iskolájából, és a környék településeiről is szép számmal érkeztek versmondók, hogy együtt ünnepeljenek a Himnusz születésének évfordulóján. A versmondás szép feladat, segíti a koncentráció fejlődését, kitartást ad, magabiztosságot, valamint erősíti a tanulókban a nemzeti tudatot, az irodalom szeretetét. Éppen ezért az intézmény fontosnak tartja, hogy saját tanulóit is az igényes, szép beszédre és versmondásra nevelje. Idén a klasszikus szerzők mellett mai, kortárs művek is elhangzottak. A zsűri arany, ezüst és bronz minősítéseket, könyvjutalmakat osztott ki.


versmondas mohacson 04A mohácsi pedagógusok már az iskolai éveket megelőzően is az irodalom szeretetére nevelik a gyerekeket. A Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola Szent Ferenc Tagóvodájának két nagy csoportja versmondó nappal emlékezett meg a magyar kultúra napjáról.

A gyerekek már a játékidőben megépítettek egy kis „színpadot" fakockákból, hogy erre felállva mondják majd el verseiket.
A magyar gyermekirodalom jeles költői közül Bartos Erikától, Gazdag Erzsin keresztül, Weöres Sándorig sok ismert és kevésbé ismert vers közül válogattak a családok és azokat otthoni környezetben közösen tanulták meg gyermekeikkel.

Az óvoda pedagógusai hálásak a szülőknek a pozitív hozzáállásért, hogy ők maguk is bátorították a komoly nagycsoportosokat az önálló szereplésre, kiállásra, versmondásra.

A kezdeményezésből hagyományt szeretnének teremteni, mert fontosnak tartják a gyermekek magyar kultúra, versek, irodalmi alkotások iránt fogékonyságának fejlesztését.

versmondas mohacson 01


 

A területi versmondó verseny eredményei:

3-4. osztályosok

Kiemelt arany minősítés: Sipos Zsombor (Brodarics, Rablánszky Zsoltné), Landi Virág, Kovács Kíra (Park, Szántó Zsuzsanna)
Arany minősítés: Pajkos Márk, Lantos Dániel (Brodarics, Nagyné Becker Judit), Hermann Hanna (Park, Vetró Gáborné), Bokodi Emma (Park, Szántó Zsuzsanna), Csorbai Zsófia (Park, Sasné Kiss Zsuzsanna)

Ezüst minősítés: Csontos Tekla (Boldog Gizella, Langó Gizella), Koza Mirjana Klára (Boldog Gizella, Kaitzné Beck Renáta), Müller Daniella (Brodarics, Nagyné Becker Judit), Ritter Viktor (Park, Vetró Gáborné), Pálos Gergő (Széchenyi, Fudererné Kovács Mária)

Bronz minősítés: Balatinácz Miléna, Zsdrályevics Nikó (Szederkény, Hantos Cecília), Mikóczi András (Boldog Gizella, Langó Gizella), Belló Zalán (Park, Vetró Gáborné), Hafner Gergely (Széchenyi, Bischofné Wiszt Hermina), Bógó Kamilla (Széchenyi, Fudererné Kovács Mária), Bencze Richárd Roland, Nagy Igor (Újmohács Völgyesi, Zsolt Lászlóné)

 

5-6. osztályosok

Kiemelt arany minősítés: Ficsor Tomaj (Park, Csoknya Sándorné), Pap Lilla (Park, Prokopné Gyuricza Tímea), Gyuricza Zoltán (Széchenyi, Zellerné Pesti Ildikó)

Arany minősítés: Józsa-Dénes Lilla (Park, Prokopné Gyuricza Tímea), Haramza Kincső (Széchenyi, Zellerné Pesti Ildikó), Farkas Dávid (Újmohács Völgyesi, Szántó Márta)

Ezüst minősítés: Hadfi Nóra (Park, Prokopné Gyuricza Tímea), Heirich Zita, Filákovity Mirko (Széchenyi, Zellerné Pesti Ildikó)

Bronz minősítés: Miklós Zoltán (Majs, Vadászné Mesrterházy Gyöngyvér), Gallas Anna Sára (Park, Prokopné Gyuricza Tímea), Kántor Mónika (Boldog Gizella, Máy-Varga Réka), Vukovics Melissza (Széchenyi, Zellerné Pesti Ildikó), Golej László (Újmohács Völgyesi, Szántó Márta)

Különdíj: Kovács Szabina (Boldog Gizella, Prokopné Gyuricza Tímea)

 

7-8. osztályosok

Arany minősítés: Laszinger Lilla (Boldog Gizella, Máy-Varga Réka), Beke Panna (Brodarics, Pécsiné Spitz Krisztina), Jakab Gergő, Magyar Levente (Park, Róthné Ébner Mária), Amrich Máté, Csizmadia Máté (Széchenyi, Zellerné Pesti Ildikó)

Ezüst minősítés: Kiss Noémi (Boldog Gizella, Máy-Varga Réka), Mangold Damján (Park, Róthné Ébner Mária)

Bronz minősítés: Galambos Réka, Jónás Vivien (Véménd, Falusi Krisztina), Laduver Dénes (Majs, Vadászné Mesterházy Gyöngyvér), Vukovics Annamária (Széchenyi, Zellerné Pesti Ildikó), Sümegi Csilla (Újmohács Völgyesi, Szántó Márta)

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely