2017. március 31-én a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskolában tizenharmadik alkalommal rendezték meg a térségi német vers- és prózamondó versenyt a 3-4. osztályos tanulók számára. Mohács és térsége tizenkét általános iskolájából valamint a szekszárdi Szent József Katolikus Általános iskolából érkeztek a tanulók.

mohacsi nemet versmondo verseny 05

A 42 versenyző három kategóriában mutathatta meg tehetségét vers vagy prózai mű előadásával. A város német szakos pedagógusai, könyvtárosai mellett a zsűrinek Michelisz József magyarországi német költő-író is tagja volt.

A színvonalas délutánon az iskola tanulói is kiemelkedő eredményeket értek el: vers kategóriában Csontos Tekla 4. osztályos 1. helyezést, Palkó Réka 3. osztályos tanuló 2. helyezést ért el. A nyelvjárás/próza kategóriában Herner Hajnalka szintén 2. helyezést ért el.

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely