A Tolnai Szent István Katolikus Gimnázium Szent Mór Katolikus Általános Iskolája is részt vett a Pécsi Egyházmegye szekszárdi sportnapján. A rendezvény célja elsősorban a közösségépítés, az örömteli együttlét volt. Fontos szerepet kapott azonban emellett az egészséges sportszerűség, a versenyszellem kialakítása, tapasztalatok szerzése különféle sportágakban.

A diákok a programokra előre készültek, edzéseken vettek részt a minél eredményesebb szereplés érdekében. A kisebbek számára ügyességi versenyeket szerveztek a rendezők. A kisdiákokat változatos próbák várták: labdavezetés, egyensúlyozás, ügyességi gyakorlatok. A feladatok között egyéni, páros gyakorlatok, és teljes csapatban megoldható feladatok is voltak. Az ügyességi versenyen az iskola csapata második helyezést ért el.

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely