Az ország legjobb életmentői idén Somogy, Baranya és Pest megyéből kerültek ki. Ezúttal Pécsett gyűltek össze az elsősegélynyújtók, hogy összemérjék tudásukat. A középiskolások kategóriájában a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont csapata nyert.

44. alkalommal szervezte meg a Magyar Vöröskereszt felmenő országos elsősegélynyújtó versenyét, ezúttal Pécsett. Május 30-án összesen 260 fiatal adott számot elméleti és gyakorlati elsősegélynyújtó ismereteiről a 20 állomásos körpályán Pécs belvárosában.

elsosegely 03

A versenyben résztvevő csapatokat az Országos Mentőszolgálat szakemberei értékelték. A verseny lebonyolítását több mint 200 vöröskeresztes munkatárs és önkéntes segítette, míg a baleseti szituációk 73 képzett imitátor segítségével elevenedtek meg.

Az ifjúsági kategória dobogójának legfelső fokára a pécsi Szent Mór Iskolaközpont csapata állhatott fel, a második a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma csapata lett, a harmadik helyen pedig a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata végzett.

A gyermek kategória legjobbja a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola lett Somogy megyéből, a második helyezett a váci Árpád Fejedelem Általános Iskola csapata lett, a harmadik helyet pedig a szentesi Kiss Bálint Református Általános Iskola versenyzői szerezték meg.

A felnőtt kategória győztes elsősegélynyújtója a Pest megyei TEMPLOMDOMB DEVILS csapat lett. A kategória második helye a miskolci Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskola csapatának járt, a harmadik pedig a budapesti Független Elsősegélynyújtóknak.

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely