Paksi Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Kalkuttai Szent teréz Tagóvoda

Címe: 7030 Paks, Templom tér 6.
OM: 036276

Intézményvezető: Heszné Rauth Ildikó
Püspöki biztos: Kürtösi Krisztián plébános

Központi telefonszám: 75/311-853

2023.04.27.

Felföldi László pécsi megyéspüspök áldotta meg április 26-án a Kalkuttai Szent Terézt ábrázoló emléktáblát, mely mostantól Pakson, a Kalkuttai Szent Teréz Óvoda falán hirdeti az intézmény védőszentjének munkásságát. A gravírozott gránittáblát – melyen Teréz anya portréja látható és az általa írt imádság, Az élet himnusza olvasható  - a szent tisztelete jeléül állíttatta Hafuzi Avnija, az Albán Köztársaság tiszteletbeli konzulja, a Szent-György Lovagrend tagja, békenagykövet.

2021.08.31.

Idén Paks adott otthont a Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő köznevelési intézmények központi tanévnyitó ünnepségének.

2021.04.27.

A Paksi Balogh Antal Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium növendékei a pandémia alatt őket megerősítő imádságokról és Istenélményekről meséltek.

2021.04.15.

A paksi Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Kalkuttai Szent Teréz Tagóvodája 2019. szeptemberben nyitotta meg kapuját a gyermekek előtt, amelynek belső tereit Jankó Kata és Holló Gabriella belsőépítészek tervezték.

2020.10.20.

Október a rózsafüzér hónapja, amikor Szűz Mária elé visszük kéréseinket. Október 18-án lélekben egyesülve gyermekek csoportjai együtt imádkoznak világszerte Szűz Mária közbenjárásáért az egységért, a békéért. Az idén a nevelési intézményekben október 19-én, hétfőn tartották.