Idén 26. alkalommal rendeztek osztályéneklési fesztivált a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskolában. Az ének-zene tagozatos osztályok közel 120 tanulója többféle kategóriában mutatta be műsorát: népdalcsokor, kánon, többszólamú művek, egyházi énekek és mai dalok is elhangzottak.

Osztalyeneklesi fesztival es iskolabal Mohacson 01

A hangverseny különlegessége, hogy az osztályok egyedül énekelnek, maguk konferálják műsorukat, hangot adnak és vezényelnek. A gyerekek ezáltal nem csak azt tapasztalják meg, hogy önállóan, a pedagógus vezetése nélkül is képesek előadni valamit. Az egymásra figyelésnek ilyenkor fokozott szerepe van, így ezek az alkalmak a közösség erősítését is segítik.

Osztalyeneklesi fesztival es iskolabal Mohacson 02A pedagógusoknak mindig nagy élmény megtapasztalni a fejlődést, amely a kis másodikosok bátortalanságától a nyolcadikosok határozott és biztonságos előadásmódjáig mutat. A tisztán csengő egynemű kari hangzást a nagyobbaknál már a mélyülő fiúhangok színesítik, megjelenik a vegyeskari hangzás is.

Az osztályok előadást követően a rendezvény mohácsi népdalcsokorra táncolt nyitótánccal folytatódott és iskolabállal zárult, amelyen a jó hangulatról a Lustige Spatzen zenekar gondoskodott. A zenekar érdekessége, hogy tagjai szintén az iskola egykori ének-zene tagozatos tanulói voltak.

Az iskola minden tanára és diákja hálás Koleszárné Győrki Gizella és Horváthy Lenke tanárnőnek a felkészítésért, a 8. c osztályosok szüleinek, valamint osztályfőnöküknek, Zsolt Lászlónak a nagyszerű szervezésért.

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely