2016 októberében második alkalommal hirdette meg az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Kincses Kultúróvoda pályázatot azzal a céllal, hogy erősítse az óvodai és a kulturális intézményrendszer együttműködését, illetve elősegítse, hogy az óvodák egyre tudatosabban vegyék igénybe a kulturális intézmények kínálta lehetőségeket.

A komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola Szent Bernadett Tagóvodája is sikeres pályázatot nyújtott be.

Kincses Kulturovoda cim 01A pályázati kiírást elolvasva nevelőtestületünk azt érezte, hogy ez a pályázat mintha a mi óvodánkat tükrözné. A mindennapok alapfeladatain túl megvalósuló programok tartalma, az óvodapedagógusok szemlélete köszönt vissza a pályázat soraiból. Mondta Schalpha Anett tagóvoda vezető.
Az óvodapedagógusok fontos feladatnak tekintik a magyar népi kultúra ápolását, a gyermekekkel élményeken, tevékenységeken keresztül történő megismertetését. Ennek megélését népi kismesterségek kipróbálásán, népmesék, népdalok, néphagyományok gyakorlásán keresztül valósítják meg.
Szoros kapcsolatot ápolnak a színházzal, közösségek házával, múzeummal, könyvtárral. A közintézmények gyermekprogramjait az óvodába járó gyermekek rendszeresen látogatják, a pályázat segítségével ezt a kapcsolatot szeretnék még tartalmasabbá tenni, szorosabbra fűzni.
A zenei általános iskola tagintézményeként a zenei nevelés kiemelt szerepe jelenik meg a tehetségcsoport kialakításában, működtetésében.

2023 február
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely