A mohácsi katolikus intézményekben már a március 15-i emléknapot megelőző időszakban elkezdődött a készülődés. A gyermekek tevékenységének középpontjában a forradalomhoz és a szabadságharchoz kapcsolódó tárgyak, történetek álltak.

marcius 15A Park Utcai Katolikus Általános Iskola alsó tagozatos tanulói huszárokat, zászlókat, kokárdákat rajzoltak, színeztek a hét első napjaiban. A felsősök aszfaltrajzokat készítettek a szabadságharccal kapcsolatban, ezzel is hangolódva az ünnepre. Majd március 15-én részt vettek Hatos Gusztáv egykori mohácsi főjegyző – aki a szabadságharc idején a helyiek élére állt – tiszteletére elnevezett zarándoklaton, ahol koszorúzással és közös imával is emlékeztek a hősökre.

Március 14-én a déli harangszó után a diákok az udvaron gyülekeztek az ünnepélyesen feldíszített színpad előtt. A hagyományokhoz híven a műsort a 4. évfolyam tanulói adták.

A Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola tanulói március 14-én délelőtt az iskolában , délben a Petőfi- domborműnél koszorúzással egybekötött ünnepi műsor keretében emlékeztek a márciusi hősökre. A katolikus oktatási intézmények már az óvodában nagy hangsúlyt helyeznek a hazafias nevelésre és a hazaszeretetre, az iskolában pedig tovább mélyítik és erősítik a nemzeti öntudatot és a hagyományok ápolását.

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely