Május 11-én a mohácsi Szent Ferenc Katolikus Óvoda adott otthont a Katolikus Pedagógia Intézet által szervezett továbbképzésnek, amelyen a katolikus intézmények pedagógusai és óvodapedagógusai vettek részt.

kpi kepzes 170511 01

Az előadást kiváló szakember, Szabó Győzőné pszichológus tartotta. Bevezetésében a gyermekek értelmi és érzelmi fejlődését vázolta fel, kiemelve az anya szerepét, aki a biztonságot jelenti és nyújtja mindvégig a gyermek számára. A velünk született és tanult érzelmek bemutatására is sor került, majd az előadás második részében a gondoskodás (szeretet) és a struktúra (szigor) egészséges és megzavart fejlődésben való összehasonlítása következett. Az ezzel kapcsolatos gondolatok összegzéseként az előadó kiemelte: fontos, hogy legyenek nem megkérdőjelezhető és megbeszélhető szabályok, amelyek természetesen elsősorban a családtól függnek. Az utolsó rész az agresszió és a játék kapcsolatáról, illetve a játék személyiségre és fejlődésre gyakorolt jótékony hatásairól szólt. A logikusan felépített előadás azzal a gondolattal zárult, hogy a gyermekkori játék a felnőttkori kreativitás alapja. A résztvevők hálásak a szervezőknek, hogy Mohácsra is eljutott a pedagógiai intézet továbbképzése, amelyhez hasonlón a jövőben is nagy örömmel vennének részt.

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely