Június közepén harminc ötödik osztályos diák vett részt az egyházmegyei hittantáborban Magyarhertelenden.

A Pécsi Egyházmegye a nyári szünet első hetében tartotta hittantáborát, amelyet a Mohács Park Utcai Katolikus Általános Iskola és a Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola pedagógusai szerveztek Magyarhertelenden. A 30 résztvevő többsége ötödik osztályos diák volt, akik Mohácsról, Komlóról, Pécsről, Szekszárdról, Tolnáról és Tamásiból érkeztek. A részvétel az Egyházmegye támogatásának köszönhetően ingyenes volt a diákoknak.

A tábor mottója: „Számíthatsz rá, ő a testvéred". A délelőtti foglalkozásokon József történetét dolgozták fel a gyerekek játékos feladatok és kézműves foglalkozások keretében (családi pecsét készítés, kútkészítés, bábozás, rajz, dramatizálás, filmvetítés). A mottóhoz kapcsolódóan a gyerekek kiscsoportokat, „családokat" alkottak, akikkel együtt dolgoztak a feladatok megoldásain, valamint az étkezések előkészítésén és a rendrakásban is. A délutánok fürdőzéssel, sportolással és közösségépítő játékokkal teltek.

A táborból a lelkes beszámolók alapján a gyerekek jó hangulatban, élményekkel gazdagon, egymás barátaiként tértek haza.

Nincsenek események

Szent Vér Báta