December 13-án a Dombóvári Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvoda adott otthont a Varázsceruza címet viselő országos szakmai napnak, amelyen a katolikus óvodákban dolgozó óvodapedagógusok vehettek részt.

szakmai nap dombovaron 02A rendezvényt Hegedűs János plébános nyitotta meg, majd a résztvevők hospitálás keretében bepillantást nyerhettek az óvodai csoportok színes, mindennapi életébe. A délelőtti játékba épített ábrázoló tevékenységeket az adventi várakozás, az alkotás, a létrehozás öröme kísérte.

A hospitálást követő szakmai megbeszélést, konzultációt Grolyóné Szabó Éva a Katolikus Pedagógiai Intézet óvodaszakértője vezette. Kiemelte az intézményben uralkodó elfogadó, szeretetteljes légkörben való nevelés, a szabad játék fontosságát, személyiségformáló erejét, a magas színvonalú szakmai munkát. Bíztatta a résztvevőket a szakmai kapcsolatok erősítésére, az együttműködésre.

A program további részében Bóvári Ágnes intézményvezető tartott előadást A teremtett világ védelmének lehetőségei az rajzolás, festés, mintázás, kézimunka tevékenységek tükrében címmel, amelyben az óvoda gyakorlatát mutatta be.

A kreativitás kibontakoztatásának, a tehetséggondozásnak fontosságáról óvodás korban Katatics Zsuzsa, művész-tanár beszélt a résztvevőknek, az óvodai kreatív műhely munkáját Nagy Anikó óvodapedagógus mutatta be. A programot kézműves technikák bemutatása és kipróbálása zárta.

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely