Mozgalmas volt az április a mohácsi Szent Ferenc óvodában.

szentferenc aprilis4

Április közepén az óvoda pedagógusai a Pécsi Egyházmegyével közösen szerveztek szakmai napot óvodapedagógusok részére. A nap középpontjában a gyermek a térbeli tájékozódás fejlesztése, a test megismerése, a téri irányok begyakorlása állt. A játékkal párhuzamos óvodai tevékenységeken keresztül történő tanulás és gyakorlás módszereivel, valamint azok gyakorlati megvalósításával ismerkedhettek meg az résztvevők. Deliné Székely Ágnes óvodapedagógus, szenzomotoros fejlesztéssel foglalkozó szakember a téri észlelésről, a téri tájékozódásról, a csecsemőkori reflexek meglétéről, azok hatásáról tartott gyakorlatias előadást.

Nemcsak a felnőttek, a gyerekek is tanultak áprilisban. Az óvoda csatlakozott a „Biztonságos Óvoda Kupa” felhíváshoz, amelynek során 10 fős csapattal felkészülve készítették el a gyerekek a Biztonságos Szabályzatukat, valamit kitöltötték a szervezők által elküldött közlekedésbiztonsági feladatlapokat.

Végül, de nem utolsó sorban az idei évben is bekapcsolódott az intézmény valamennyi óvodásával a Jobb Veled a Világ Alapítvány Énekelj a Földért! kezdeményezéséhez április 22-én. A teremtett világ védelme, szeretete, annak megbecsülése kiemelt helyet foglal el az intézmény életében, hiszen eddigi munkájának bemutatása után megkapta az Emberi Erőforrások Minisztériumától három évre a Zöld Óvoda címet.

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nincsenek események

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely