Az Ökumenikus imahét január 15. és 22. között zajlott. Ezen a héten minden este a keresztények egységéért imádkoztak a történelmi egyházak és a kisebb keresztény gyülekezetek tagjai is.

Az idei Ökumenikus imahét mottója ez volt: „Krisztus szeretete szorongat minket..." Pécsett az imádságot minden este más közösség imaházába, templomába szervezték, és az igehirdetés feladata is mindig más felekezet lelkészének, papjának jutott.

Az Ökumenikus imahét pécsi nyitó istentiszteletét Kajtár Edvárd, a székesegyház plébánosa tartotta az evangélikus templomban.
„Jézus halála felszentelte a szeretetünket arra, hogy akkor is szeressük egymást, ha dogmatikai kérdésekben nem is ugyanazt valljuk. A dogmatikai kérdésekben sem lesz egyházaink között egység akkor, ha nem szeretjük egymást. Ha szeretjük egymást, akkor nem vitatkozni fogunk, hanem párbeszédet folytatunk. Hogyan szeressük egymást? Olyan szeretettel, amelyet Jézus kereszthalálában szemlélünk, hiszen az ő halála a szeretetről szól. Jézus halála megtanított minket szeretni.
Jézus lerombolta halálával a falakat közöttünk, és keresztjével összeköt bennünket.
Reméljük, hogy ez a tapasztalat nem csak erre a hétre szól." Mondta Kajtár Edvárd a nyitónapon.

okumenikus lezaras web 20170122 40A záró istentiszteleten Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök hirdetett igét a Pécsi Székesegyházban. „A reformáció 500 éves jubileuma különlegessé tette az idei imahetet, hiszen a megbékélés, ami 50 évvel ezelőtt a II. Vatikáni zsinattal kezdődött, konkréttá vált. Valamiképpen ez most egy olyan év, amikor a mottó: „Krisztus szeretete szorongat minket" konkréttá vált, hiszen 500 év után van miben kiengesztelődni. Ez nem egy kampány, nem csak egy évre szól. A II. Vatikáni zsinat indította el a kiengesztelődést, és azon dolgozunk, hogy a konfliktustól a közösség felé haladjunk, valóság legyen, és valódi együttműködés alakuljon ki a keresztény egyházak között, hogy jobban tudjuk betölteni krisztusi küldetésünket ebben az országban." – fogalmazott Gáncs Péter.

„Folyamatosan érezzük a szorongatást és a sürgetést. A szakadás fájdalma nehezedik ránk, ez szorongat bennünket, de a krisztusi szeretet sürgetését is érezzük, hogy a szembenállástól eljussunk a közösségig. Az elmúlt években, évtizedekben kölcsönösen olyan lépésekre kerül sor, amikor nem egymás mulasztásait próbáljuk felróni, hanem próbálunk előre tekinteni. Idén épp a lutheri emlékév kapcsán, különös módon is hangsúlyt kap a kiengesztelődés és megbocsátás gondolata. Amikor örömben és közös hitben tudunk együtt imádkozni, akkor biztosak lehetünk abban, hogy a teljesség megvalósul." – mondta Udvardy György pécsi megyéspüspök

Az Ökumenikus imahét nem szabad, hogy véget érjen. A feladatunk, hogy a feltámadás fényét tudjuk vinni, hirdetni, hogy így jussunk a télből a tavaszba, a halálból az életbe, hogy a szembenállástól eljussunk a közösségig.

Fotó: Loósz Róbert

További képek az eseményről itt

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség