Megújult a mázai temetőn át a templomhoz vezető lépcsősor, melynek elkészültét a település Rózsafüzér Királynője templomának búcsúján ünnepelték. Az összefogásból megvalósult munkálatokat Felföldi László pécsi megyéspüspök áldotta meg, aki ünnepi szentmisét celebrált október 20-án a Kelet-Mecsek kiszélesedő völgyében fekvő 1100 fős népességű falu templomában.

Az Egyház 1926 óta minden évben október utolsó előtti vasárnapján, idén október 20-án tartja a misszió világnapját. Ezen a napon a magyar templomokban is a missziókért és a hithirdetőkért imádkoznak, és a perselypénzt az evangelizáció javára fordítják. Ferenc pápa idén Menjetek, és hívjatok mindenkit a menyegzőre (vö. Mt 22,9) címmel írt üzenetet a világnapra, melyet az alábbiakban adunk közre.

Március 6-án a Szentatya, Ferenc pápa áldásával a Vatikánból indult útnak az idei Peace Run, azaz Békefutás, melynek nemzetközi futócsapata hozta hazánkba azt a fáklyát, melynek lángja október 18-án érkezett a magyarországi szakasz célállomására, Pécsre, ahol a Lauber Dezső Sportcsarnokban tartották a rendezvény záróünnepségét.

A Pécsi Egyházmegye szabadegyetemének őszi sorozatában a tavasszal megkezdett, Az Egyház, mint krisztusi közösség – meghívó, befogadó és megtartó című kérdéskör értelmezése tovább folytatódott. Október 16-án Pécsett, a Magtár Látogatóközpontban ezúttal Lukács János jezsuita, a rend európai formációs delegátusa, a budapesti Fáber Szent Péter jezsuita közösség elöljárója osztotta meg gondolatait az érdeklődőkkel.

A Mindszenty József bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek életét bemutató Mindszenty Látogatóközpontot tekintette meg a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász kötelekéből mintegy 230 önkéntes október 11-13. között Zalaegerszegen.

2024 október

LD honlap logó